Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB HP nevidí disk Toshiba

NB HP Pavilion dv6, HDD Toshiba SATA 500 GB (HDD2H21, MX5055GSX).
Toto je originál konfigurace, běželo to bez problémů dva roky a kousek (záruka je 2 roky, zajímavé, že).
Najednou holka (ona je uživatel) přišla s tím, že je to nějaké pomalé a trvá to již týden (nevypíná to). Restartoval jsem a hotovo. HDD nebyl BIOSem detekován. Diagnostika HP řelka , že HDD nenalezen, Dv Diagnostic logu Result-03F0. Diagnostika RAM OK.
Vyndal jsem disk a připojil přes Sata-USB externě ke svému NB. Disk byl nalezen a v pořádku čitelný.
Odnesl jsem to do servisu a bylo mi oznámeno, že musím vyměnit HDD s tím, že:
Pokud můj HDD Toshiba dají do jiného PC, normálně jede (nezeptal jsem se, jestli bootovali).
Pokud vrazí jiný HDD (konkrétně Seagate)do mého NB od HP, normálně to jede.
Pokud ovšem dají můj HDD Toshiba do mého NB od HP, disk není detekován. Prý se s tím už setkali.
Mohl by mi to někdo prosím technicky vysvětlit, bo ja tomu nerozumim.

hdd je nejakym zpusobem vadny pro HP bios
jiny vyrobci s nim nemaji az takovy problem a proto ho (zatim) akceptuji.
HDD bys asi mel prodat na aukru nebo si ho nechat jako externi na filmy (nikoliv ovsem na dulezite osobni fotky).

Díky, alespoň něco, ale přiznám se, že jsem hledal více technický popis. Např., že HP BIOS u NB mojí dcery odmítne disk při překročení nějaké SMART hodnoty, byť jiný HP BIOS to vezme. Nebo tak něco.
Prodávat vadný disk určitě nebudu, nechám ho holce na zálohování. Externí box jsem už koupil.

Např., že HP BIOS u NB mojí dcery odmítne disk při překročení nějaké SMART hodnoty, byť jiný HP BIOS to vezme.

tak to je velmi dobry popis situace.
HP bios Smart hodnoty u consumer produktu (Pavilion, Presario) jsou prisnejsi nez u commercial produktu (Probook, Elitebook, HP 620/625/630/635).
Celkove kvalitnejsi jsou ovsem commercial produkty