Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdiely v linux distribuciach

Cavte, potrebujem do projektu napisat rozdiely medzi distribuciami Ubuntu/ Debian/ Gentoo. Mam porovnat ich rychlost, spolahlivost a zrozumitelnost pre uzivatela, a aj naco je kazdy dobry a kedy si vybrat ktory. Ja ako okenar toto moc neovladam, mohol by mi niekto pomoct a popisat mi ich rozdiely, klady, zapory prosim ? Diky.

mas pravdu, je. ale na wiki mas popisane kopu veci ktore normalny clovek nepotrebuje, napr. historia vyvoju a iny bordel, mne staci iba ten zakladny popis rozdiely klady-zapory. ak na to nemas cas, nenutim ta.

Mam porovnat ich rychlost, spolahlivost a zrozumitelnost pre uzivatela

Takže nějaký domácí úkol?! Copak dělali asi školáčci v dobách, kdy Google nebyl...
A co se rozumí tím "uživatelem"?! Něco v podobě "samodomoadminů" jak si upletl bič sám Microsoft, kdy administrace a užívání jedno jsou?!