Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s taktem. Pc už nefunguje

Ahoj, dnes sem se pokusil přetaktovat svůj procesor AMD FX-4170 z 4200mhz na 4300mhz. Dle AMD by to melo být takt bez problému. Zašel jsem tedy do nastavení BIOS zde přepl z 4200 na 4300. Dal F10 na save a enter pro potvrzení. V tom však zčernala obrazovka a počítač už nefunguje. Jen černá obrazovka. Uvnitř vypadá že jede vše normálně jen je tižši. Prosím pomoc :(
Model motherboard je gigabyte 78lmt-s2p

Já bych teda k lehce rýpavé poznámce přidal alespoň nějakou relevantní radu, když už.

Pro tazatele: Najdi si v manuálu motherboardu, jak se resetuje CMOS. Obvykle je na desce nějaký jumper nebo vytáhneš baterku, počkáš deset minut a dáš ji tam. Všechno tohle dělat při PC odpojeném ze zásuvky! Dále, zvláště když jde o taktování, měl by sis to nejdřív pořádně nastudovat a vždy počítat s tím, že něco může shořet.

edit: btw řekni mi jeden důvod proč netaktovat? Když ten procesor může zvládnout víc a je adekvátní chlazení, tak proč ne? Já třeba mám svůj E8400 přetočenej na 3600Mhz. Při kompilování programů, routování v Eaglu nebo zpracování videa to je znát.