Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DOS hry joke

chci se zeptat už jsem poznal pár editoru jako mapedit pro wolfenstein 3D dos kdy jasem mohl změnit různé parametry třeba na zdi místo hakenkreutze či hitlera mohlo být uplně něco jiného a i jsem takový Wolf3D viděl, ale chci se zeptat zda se takto podobně nedají editovat (parodizovat) i jiné dosové hry, aby byla nějaká ta sranda třeba změnit nějakou závodní klasiku destruction derby for dos či Lotus challenge atd či malinko předělat prehistorik

Je to různé v různých hrách.

Třeba na Wolf3D, Rise of the Triad, Doom 1&2, DN3D, Dark Forces nástoje existují. Build editor (Duke Nukem 3D) jsem před 15 lety zvládal docela dobře.

V Lotusu máš ingame editor, tratě si můžeš generovat sám.