Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bára: mému notebooku odešel monitor

Dobrý den, dnes ráno mému notebooku odešel monitor, normálně se počítač zapne, ale monitor nefunguje a ani webkamera nesvítí - malá kontrolka u ní. Takže jakožto naprostý laik jsem usoudila, že po pěti letech každodenního používání (několik hodin denně) mému notebooku odešlo připojení monitoru - zřejmě nějaký přetržený kabel. Jelikož nemá počítač "díru" na připojení externího monitoru či projektoru, nenapadá mě nic, jak bych mohla data v něm uložená přes flashku dostat do nového počítače. Starý rozbitý notebook je Fujitsu Siemens a nový je EEE PC Asus, který má redukci na projektor - klasický připojovací konektor k projektoru/externímu monitoru a do počítače se vsouvá pouze velmi malý konektor, asi tak 1/10 velikosti USB. Myslíte, že když seženu redukci, která povede do starého počítače USB vchodem a napojím na ní tento malý "konektor" od redukce na malý počítač, že to půjde? Nebo je ještě jiná možnost, jak se dostat k datům na starém počítači, než výměna monitoru (což je při stáří počítače a jeho stavu po každodenním používání docela zbytečné vyhazování peněz...)?? Díky za odpověď na mail b.salix@seznam.cz - odpověď na mail upřednostňuji.
Zmena predmetu, pôvodne: Bára (los)

1. ak je tam pretrhnuty kablik v tych pantoch, to je vec, ktora sa da opravit
2. urcite nema stary notebook VGA vystup? Moc sa mi tomu nechce verit
3. data najlepsie zacchranit tak, ze vymontujes disk a zapojis ho cez redukciu do stolneho pocitaca.

Díky za odpověď na mail b.salix@seznam.cz - odpověď na mail upřednostňuji.

Je to tu veřejné! Doufám, že vzhledem ke krásné textové podobě e-mailové adresy dostanete hodně nabídek na Viagru a prodlužování pinďoura okořeněné lákavými finančními nabídkami!
Pro záchranu dat sežeňte někoho, kdo to umí! Vzhledem k titulku to Ken nebude...