Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ICQ Lite - Kde sú uložené heslá?

Chystám sa mamine preinštalovať notebook. Spravil som kópiu disku aj so skrytými súbormi na môj disk. Potom som chcel skúsiť, že aké má heslo na ICQ, aby som ho mohol po reinštalácii nastaviť. Dopadlo to asi tak, že heslo neviem a neviem sa do jej účtu dostať. Tak som sa rozhodol, že aspoň nakopírujem Program Files\ICQLite a Data aplikací\ICQLite späť z mojej zálohy a aspoň zachránim účet. No a nastal problém. Po nakopírovaní si ICQ stále pamätá posledné nastavenie a jej heslo si nepamätá. V krátkosti asi toľko, že nastavenia budú niekde inde. Vie mi niekto poradiť, ktorý súbor zo zálohy mám vrátiť, aby som ten účet oživil?

Samozřejmě místo toho abych šel spát a v klidu se připravil na zítřžejší chlastačku mi to icq začalo vrtat v hlavě. Heslo na 5.1.3000 je v registrech na
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Mirabilis\ICQ\NewOw ners\čísloIcqmátiny]
"MainLocation"=hex:
a je nějak chráněný hashem takže možná i svázaný s jménem počítače přenést jsem to nezkoušel ale když jsem změnil jediný byte tak už to heslo ani nezkoušelo "vytočit".

Áno, Messenger Key som skúšal ako prvý, ale nakoľko heslo maminy už bolo vymazané, tak mi zistil len heslo na môj účet. Ide o to, že to heslo je už vymazané z toho editačného pola.

Edit: Mám zálohu disku na svojom. Ako dostanem tento kľúč zo zálohy do nainštalovaného Windows v notebooku? Tak a teraz ozaj neviem. Kľudne by som prepísal súbor s registrom, ale ako, keď si ho Windows chráni? Ide o to, že naimportovať by som aj dokázal, ale neviem ako to vytiahnutť z "mŕtveho" súboru v zálohe.

Tak som nad tým registrom uvažoval a napadlo ma jediné schodné riešenie. Potrebujem súbor s registrom dostať do nainštalovaného Windows. Nevidím v tom problém v BartPE. Len potrebujem zodpovedať dve otázky:

1. Ktoré súbory mám vrátiť zo zálohy?

2. Po nakopírovaní do notebooka ho WinXP zrejme odhalí. Nevráti si svoj register naspäť? Tým by bola všetka snaha márna.

Prekopíroval som celý adresár Windows naspäť. Zbytočne. Nepomohlo to. Zrejme je ten register zašitý niekde v...

Na heslo som prišiel. Sestra hovorila, že keď to oco robil, tak dal nejaké klávesy vedľa seba. Na druhý pokus som to našiel. Ďakujem za pomoc. Len nechápem, prečo sa tam v ICQ už nechce povoliť zaznamenávanie hesla (kolonka je zašednutá). Ale to nič, v blízkej dobe to preinštalujem nanovo, lebo mamina je nešťastná, že to má celé zavírené a pomalé. Ešte raz všetkým ďakujem.

ICQ pošle heslo na mail, pokud ho při registraci zadal. Tak se dá zjistit dodatečně.

Dělám servis kompů a tím, že si před instalací zjistím hesla a nastavení (mimo jiné) si ušetřím problémy po instalaci. Většina lidí má automatický přihlašování (messengery, maily...), takže hesla samozřejmě nezná.

Ja som heslo zistiť nemohol cez mail, keďže sa pri registrácii nezadal. Ja tiež nemám mail pri ICQ účte, lebo hoci som zadal, že chcem aby bol neverejný aj tak ho bolo "zvonku" vidieť. Spamu mi chodí na starší mail plno, takže to už riešim po svojom. Aj z toho dôvodu som odporúčal pri registrácii mamine mail neuvádzať. Zálohu počitača som mal, tak som počítal, že ak heslo stratím, tak ho zo zálohy vrátim a programom vyčítam. Zistil som, že register WinXP SP2 je bohviekde a nepomohlo mi ani nakopírovanie celého adresára Windows pomocou BartPE. Register ostal nezmenený. SYSTEM.DAT a USER.DAT sa naposledy objavil v SP1. Okrem toho už je všetko v poriadku. Počítač je preinštalovaný, už len Skype a ICQ, prehrávač videa a je po starostiach.:-p