Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Excel 2007 - jak vytvořit databázi autogramů?

Dobrý den, nejsem moc v Excelu zběhlý, ale potřeboval bych si udělat takovou menší databázi. Sbírám autogramy a chtěl bych si udělat takovou databázi autogramů, kde bych v prvním sloupci měl jméno a příjmení osobnosti. V tomhle sloupci bych potřeboval, aby když budu mít třeba autogramy 2 různých Pavlů Nováků, tak u toho druhého už mi to napíše, že už tam je a je třeba ho pojmenovat jinak...prostě bez duplikátů. Pak bych potřeboval, když budu mít v dalším sloupci třeba národnost osobnosti, tak budu mít třeba v 1.řádku: Česká republika, v 2.řádku Česká republika, ve 3.řádku Slovensko, tak bych potřeboval aby mi to vypsalo součet všech různých národností (tudíž v tomhle případě 2). Vím, že to jsou trapné otázky, sám se za ně stydím, ale bohužel s Excelem jsem nikdy nebyl moc velký kamarád :-)
Děkuji předem za pomoc!

Změna předmětu, původně: MS Excel 2007 (host)

Pak bych potřeboval, když budu mít v dalším sloupci třeba národnost osobnosti, tak budu mít třeba v 1.řádku: Česká republika, v 2.řádku Česká republika, ve 3.řádku Slovensko, tak bych potřeboval aby mi to vypsalo součet všech různých národností (tudíž v tomhle případě 2).

Na tohle použiješ maticový vzorec uvedený zde na konci stránky.