Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s windows vista

Caute, dnes som preinstaloval Win Vistu na svojom PC, po dokonceni som ho zapol ale vyhodilo mi 2 windowsy -aby som si vybral ktory chcem spustit. Neviete ako by som to vedel odstranit prosim? dakujem

preinstaloval si to zle, pretoze sa nepreinstalovava windows preplacnutim cez stary windows a nespusta sa instalacka z beziaceho windowus ako si to robil ty. Pretoze vtedy ti to spravi dva systemy na vyber. Hod tam instal dvd visty, nabootuj z neho, sformatuj si c:\ a tak preinstaluj.

Úprava souboru Boot.ini
Zobrazení a úprava souboru Boot.ini

Pravým tlačítkem myši klikněte na položku Tento počítač a potom na příkaz Vlastnosti.
–nebo–
Klikněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz sysdm.cpl a klikněte na tlačítko OK.
Na kartě Upřesnit klikněte na tlačítko Nastavení ve skupinovém rámečku Spuštění a zotavení systému.
Ve skupinovém rámečku Spuštění systému klikněte na tlačítko Upravit.

Zpět nahoru
Ukázkový soubor Boot.ini
Jedná se o ukázku výchozího souboru Boot.ini v počítači se systémem Windows XP Professional.
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /fastdetect
Zde je uvedena ukázka výše uvedeného souboru Boot.ini po přidání dalšího oddílu se systémem Windows 2000.
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windo ws XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

Ale toto

Klikněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz sysdm.cpl a klikněte na tlačítko OK.
Na kartě Upřesnit klikněte na tlačítko Nastavení ve skupinovém rámečku Spuštění a zotavení systému.
Ve skupinovém rámečku Spuštění systému klikněte na tlačítko Upravit. Soubor se otevře v programu Poznámkový blok, kde jej můžete upravit.

funguje i ve viste.
Ja sam mam taky vistu

Vo viste neni ziadne tlacitko upravit, pretoze vista nepouziva vobec boot.ini (jedine ak mas nejaky dualboot s XP tak tam moze byt tlacitko, co ale NEovplyvni ten prvy bootmanager visty ale len ten druhy bootmanager "starsi systemy").

Na bootmanager visty musis editovat BCD zaznamy a to sa dal len toolom napr. EasyBCD alebo specialnymi commadami od MS ktorych syntax by si nevysvetlil nikomu ani do vianoc.