Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá obrazovka

Ahoj, na NTB se objevuje modrá obrazovka. V servisu jí řekli, že je to "modrá smrt" a notebook je neopravitelný.

Dělá to u notebooku Fujitsu Siemens amilo xa 2528. Dokázal by někdo poradit, co by se s tím dalo dělat?

Prosím ale o trpělivost a stručné rady, nejsem žádný počítačový expert. Notebook jsem zkoušel několikrát zformátovat a znovu nainstalovat Windows Vista Home premium. Jednu chvíli běžel v pohodě a po pár hodinách to opět hodilo modrou obrazovku.

Info o BIOSU:
BIOS Version: 1. ON-4C15-000F
BIOS Vendor: Phoenix
CPU Type: AMD TUrion 64
CPU Info: X2 Mobile technology TL-60

Předem jsem moc vděčný za jakoukoli radu.
f1tgA

Provedl jsem. CD-Rom načítá, ale je po celou dobu jen černá obrazovka. Poté naskočí jen výběr, jako: spustit windows obvyklým způsobem (doporučeno) apod., když dám enter, naskočí znovu modrá obrazovka :-(a tak se to opakuje pořád dokola.

Tak jsem včera zkusil nouzový režim, kdy se z recovery CD znovu nainstalovaly windows vista a doteď to běželo bez nějakého problému. Zkoušel jsem filmy, písničky, veškeré aktualizace proběhly v pořádku a když jsem kopíroval film z flashky, tak se to z ničeho nic restartlo a znovu se objevila modrá obrazovka. Může to být např. z přehřívání?

Muze. Vadny muze byt hdd, ram, grafika na desce, cokoliv jineho na desce, chladic....
Tezko hadat.
Diagnostika se taky muze delat vylucovaci technikou : pokud je hdd, ram ok, spustit testy na grafiku atd.
Jina moznost je vesteni.
Jina moznost je koupit si specialni USB diagnostickou flasku zavad. Jenze je pry draha, tak zatim vedeni vaha, jestli nam ji za tech 18.000kc koupi.
Jina moznost je prodat to aukru jako vadne nebo castecne vadne.
Ja sam bych ti za tenhle notebook dal tak 300kc hned na ruku.