Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vysušit ipad

Čus lidi, nějak se mi povedlo mít ipad a rozlité pití v jedné tašce. Teď se na ipadu stále dokola rosvicuje logo applu a pak zhasne. Nevíte někdo jak ho vypnout a vysušit. Děkuji za rady

Ahoj, silikagel a rýže vstřebávají vlhkost, ale pomalu a v elektronice ti zbydou soli z vody, které jsou tam rozpuštěné. Ty mohou časem "žrát" kontalty a spoje, nebo vytvářet vodivé cesty, nebo nevodivé povlaky. To nemluvím o sladkém a syceném pití - to asi bude ještě horší.
Kdysi mi jeden odborník doporučoval vyndat baterii a okamžitě zajít do lékárny, koupit lahev alkoholu s co nejvyššími procenty a NEVYPÍT !!!, ale zařízení do něj potopit a máchat. Alkohol na sebe naváže vodu a částečně vyplaví nečistoty. Poté nechat řádně uschnout. V nouzi, pokud není čistý alkohol, poslouží prý i čistá, nesladká lihovina, pokud možno co nejsinější, např. vodka. Zatím jsem to nevyzkoušel - předávám dál, jak jsem to slyšel.

Líh je správný postup (nepít, lejt dovnitř). My ve firmě používáme na vytopené přístroje isopropylalkohol, ale většinou se k nám bohužel dostanou přístroje až za den dva po potápění což už bývá smrtelné. Většina dnešních přístrojů (mobil, foťák, kamera, i lepší mikrovlnka!, ...) má ještě malou vnitřní baterku na udržení pamětí a tudíž i po vyndání hlavní baterie je to stále pod napětím.

iPad je třeba rozebrat, což se dělá velmi hrozně blbě, neboť nemá šrouby a je zalepen. Návod na rozebrání iPadu je třeba tady.

čistá, nesladká lihovina, pokud možno co nejsinější, např. vodka

Kedysi naozaj hodne davno som bol na exkurzii v plnicke alkoholickych napojov.
Strucne : pride cisterna a doda lieh (96% udajne).
Vyroba Borovicky > zriedenie na 40% a pridanie esencie.
Vyroba Vodky > zriedenie na 40% a pridanie 7% repneho cukru.