Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s výberom PC komponentov

Poprosil by som vaše tipy a návrhy na počítač okolo 15-20 tisíc bez monitora. Skôr sa prikláňam k intel procesor + intel chipset. Ale nemám vobec šajnu o nových čipsetoch. Prezrel som ceníky a zatočila sa mi z toho hlava - veľký výber. Bude to pre 15-ročné dievča(internet,hudba,filmy,word,excel). Díky

nerad to hovorim ale naco tu niekto ponuka 7300gt pre 15 rocne dievca na excel?
bezne robim zostavy do kancelarii za 11000 Sk s DPH!!! a som presvedceny ze to postaci aj danemu dievcatu.
Sempron 3000+ 64b
Ram 512MB 400MHz Kingston, Corsair alebo ine overene
HDD 80-160GB (na znacke nezalezi)
grafika - integrovana (naco zvlast???)
chipset K8M8 alebo atix200 urcite nie am2 chipsety od nvidie...zbytocne drahe a neucinne (sli pre pozeranie filmov? nove technologie nvidie ktore su len marketingovymi tahmi? naco?)
klavesnica ps2
mys opticka
tower 350W

intely takmer nerobim ale silne pochybujem ze miniekto posklada za rovnaku cenu porovnatelnu zostavu od intelu.
jednat sa dao ramke a mozno o procesore...a ak by som velmi prizmuril oci moze si dat vacsi disk ktory ale urcite nevyuzije

Chce solidní comp a ne nějaké kancelářské "heblo".;-)

Mám ešte takú predstavu, počítač by mal utiahnúť windows vista v budúcnosti. Preto som strúhol takú vyššiu cenu. Mohli by ste mi napísať ešte nejakú konkrétnu alternatívu pre intel? Aspoň čipset. V ceníku pozerám nejaké rozmedzie intel 865 až 955. Grafika aj zvukovka by mohla byť aj nejaká integrovaná. Dík.

odporucit mu jedneho z prvych smietfieldov moze len ozaj neskuseny clovek. procesory dost vyrazne hreju maju nizku povolenu max temp a boxovane chladice pripominaju od 3000ot/min startujuce lietadlo. to ze bezia skoro stale na plny vykon (4-5000) netreba asi pripominat.
navyse ich vykon pokial sa nevyuziva druhe jadro je dost o nicom v porovnani so spominanym sempronom (t.z ze priblizne rovnaky napriek vyrazne vyssiemu taktu).
pokial nechce siahnut na nove conroe procesory od intelu tak nema vyznam mu nejaky odporucat. navyse vista bude aktualna az v roku 2007 a tipujem zepresadzovat sa zacne az o dalsi rok nato (podobne ako xp oproti 2000).