Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstranění zavaděče

Online
Návštěvník

Citace
Registrován: ned 04. pro 2011 13:29:28
Uživatelské ID: 95739
Příspěvky: 2
RajMoney: 63.70

Poděkoval: 0 krát
Obdržel poděkování: 0 krát

Upravit příspěvek Odpovědět s citací
Příspěvek odstranění zavaděče
Hezký den přeji.OS Win.XP z roku 2002,HDD rozdělen na dva oddíly první je Win.XP a na druhém byl Win.7 ale ten jsem smazal ale zůstal po něm zavaděč ale s 2x Win.7 Ten bych potřeboval odstranit.Když vložím orig.boot CD s Win.XP abych to provedl pomocí konzole tak na mě po načitání vyskočí modrá obrazovka že system byl ukončen aby nadošlo k jeho poškození.Prosím o radu.Hrab

Mas vadne CD, vadnu mechaniku, alebo vadne PC (otestuj RAM, goldmemory.cz). //edit: pripadne mozno mas CDROM v SATA radici v AHCI mode, strc CDROM do konektora ktory neni AHCI, alebo vypni AHCI (SATA mode: IDE) v BIOSe a skus bootovanie z toho instalacneho CD.

Co sa tyka zavadzaca skontroluj si vo Win v sprave diskov alebo pomocou mbrfix ze je prvy oddiel nastaveny ako aktivny. Ked sa ti neda vyriesit to instalacne CD tak prepisat MBR a bootsektor oddielu na standardny XP sa da aj pomocou mbrfix z windows. Je to commandline tool tak si najprv precitaj poriadne help subor k tomu.

jak ti píše kolega, kvůli xp se v biosu nejřív ujisti, že řadič sata disku je v ide módu.

z konzole zotavení:

fdisk /mbr

potom bych spustit fdisk (nebo raději nějaký normální partition manager) a zkontroloval jestli po win7 nezůstal na disku malý cca 100mb oddíl - smazat, jako aktivní označit ten s xp.
až budeš mít na prvním místě jen oddíl s xp, kvůli bývalým w7 můžeš z konzole zotavení přidat i opravu:

fixboot c:

http://www.tipypropc.cz/konzola-pro-zotaveni-a-pri kazy-fixmbr-a-fixboot/

ještě jsem nedohledal, kam všude jsi svůj dotaz položil:
odstraneni-zavadece