Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod videokazety do pc, nevím formát

Ahoj, mám dvd maker ii + debut video capture software + stará videokamera s kazetama.

Když nahrávám ve formátu mpg, obraz je perfektní, ale zvuk hrozně blbne - při hlasitých scénách to tak skřípe a když na nahrávkách fouká vítr tak je to tak hlasitý a rušivý že se to fakt nedá poslouchat...

Při formátu mp4 je zvuk (aac kodek) perfektní, ale obraz je velmi ztrátový...

Poradil by mi někdo, jak to mám udělat, abych měl zvuk i obraz pěkný? Předem dík.
Upravena velikost písmen. (karel)

pazvuky vzniknuté záznamom zvuku pri vetre a v podobných poveternostných podmienkach sám od seba neodstráni žiaden zvolený výsledný formát videa/audia,čo je nahraté v zdroji,to bude aj vo výsledku...dajú sa použiť rôzne vylepšovače a odstraňovače rušivých efektov vo forme pluginov do editačných programov,ovšem výsledná kvalita úpravy je priamo úmerná cene takýchto doplnkov,inak s tým nič nespravíš,jedine že vylepšíš nahrávacie zariadenia na zariadenia s poloprofi/profi triedy,ktoré obsahujú úpravy na nahrávanie v sťažených podmienkach...

lebo u mp4 z toho 3/4 informácií vypadne,takže zvukové ruchy to potlačí,ale na úkor kvality obrazu...pokial je zarušený zdroj,každý ďalší prevod obvykle chyby znásobí geometrickým radom,takže zostáva buď vyriešiť problém tak,že si zabezpečích kvalitu zdrojovej nahrávky,alebo sa pracne pohráš s tou zložkou,ktorá vykazuje chyby,nič iného s tým nespravíš...