Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytvoření zástupce síťového připojení.

Ahoj, mám dotaz. Pro svůj notebook používám doma buď Wi-fi připojení z routeru, který je s WAN sítí od providera (E-consulting) připojen kabelem, nebo propojení kabelem LAN mezi NB a routerem. Pro tento způsob drátového i bezdrátového připojení mám ve vlastnostech protokolu sítě internet TCP/IP navoleno "získat adresu IP a DNS automaticky". Router má pro WAN připojení pevně zadané IP adresy i DNS. Pokud se stane, že síť "vypadne" a já potřebuji zjistit, jestli je wan připojení do routeru funkční, musím ručně zapsat IP adresy s DNS do vlastností připojení k místní síti. Je možné vytvořit zástupce nebo spoušťák, po jehož spuštění by se IP adresy zapsaly do vlastností síťového připojení (čili vytvořilo by se nové síťové připojení)? Mám WIN XP Profi, IE8. Díky za radu.

Vytvořte si CMD skripty

pro nastavení na DHCP:
netsh interface ip set address "název připojení" dhcp

pro pevné nastavení:
netsh interface ip set address "název připojení" static IP_adresa Maska Brána

Možná je chybně syntaxe (píšu z hlavy), každopádně help netsh napoví i příklady.

EDIT: Místo názvu připojení je asi vhodnější použít jeho index - ten zjistíte z listu příkazem
netsh interface ip show interface

Snad to funguje i v XP (netsh určitě obsahují), nemám možnost to vyzkoušet.