Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD přestal vidět Bios

Obnovoval jsem filesystem v Linuxu příkazem

fsck.ext3 -v -y -f /dev/rootpartition

Po měsíci obnovování jsem to vzdal, že disk znovu naformátuji. Bohužel v tomto počítači přestal Bios tento disk vidět a Bios při detekci u startu hlásí -(PM). Je divné, že by disk odešel, spíš možná se omylem zapsalo něco do nějakého kritického místa. Nevěděl byste někdo, co by s tím šlo zkusit? Nějaký prográmek na obnovu?
Je to disk WD 500GB IDE-ATA. DataLifeGuard od WD jsem zkoušel, ale také ho nevidí, možná se odkazuje na Bios.

Pokud v BIOSu není disk vidět, obyčejně "pašol v pizdu". Jestli je v záruce, reklamuj, jinak s ním můžeš podložit stůl nebo ho přibít na zeď pro výstrahu ostatním diskům.

to si piš. Většina disků neodchází pro fyzické násilí, ale proto, že se prostě uhřejí (k čemuž může přispět masivní použití disku, typické pro defragmentaci nebo kontrolu souborového systému), nebo proto, že jim chcípne elektronika (z jiného důvodu, než tepelná smrt)