Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTML/CSS - odkaz s obrazkem

Ahoj, muzete mi prosim poradit. Rad bych udelal na strankach vlajku s odkazem, v css jsem nadefinoval obrazek vlajky+rozmery a v html odkaz na stranku a ID do css s obrazkem vlajky. Bohuzel vidim pouze bili obdelnik, obrazek z css se nezobrazuje. Jde to vubec takto pouzit?

CSS kod:
#lang_en { background-image: url(pic/vlajka_en.JPG); width:42px; height:22px; }

HTML kod:
<a href="http: //www. neco. cz/index_en.html" id="lang_en"></a>

Dekuji.

Řešení je nasnadě, milý Watsone: Místo #lang_en napiš #lang-en. Jak prosté! :-)

V CSS1 bolo síce potrebné escapovať podčiarnik, ale to je historická záležitosť spred vyše 10 rokov a problém to neodstráni. IE vtedy na špecifikáciu dlabal, takže tam podčiarniky vždy fungovali. Ostatné prehliadače mali s podčiarnikmi problém a to taký, že ich nepodporovali vôbec (ani keď boli escapované).

V súčasnosti je jedno, či sa použije podčiarnik alebo mínus. Osobne preferujem v CSS znak mínus.

Asi mám taky v PC nějakého skřítka. Teď jsem to zkoušel znovu, a to podtržítko to bere... Tak nevím.