Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký wifi router pro domácnost

Zdravím,
rozhodl jsem se trošku pozvednout domácí síť. Do bytu mi jde 100Mbit internet, ale jako přístupový bod používám zatím TL-WR543Q. Po připojení ntb (HP 4710s) přes wifi se nedostanu na víc než 20Mbit. Moje představa je nahradit přístupový bod něčím rychlejším.
Koukal jsem na TP-LINK TL-WR1043ND nebo ASUS RT-N13U. Co myslíte? K ntb bych použil samozřejmě externí WiFi USB adaptér Edimax EW-7612UAn. Tak aby všechno podporovalo 802.11n, teoreticky bych se měl dostat až na 300Mbit, reálně očekávám tak 150-200Mbit. Výhledově bych rád připojil ještě USB tiskárnu přes nějaký printserver např. TP-LINK TL-WPS510U, tam mě rychlost nepálí. Co si o tom myslíte? Má to smysl? Jak to řešíte doma vy? Díky za nápady.

1. 100Mbps LAN (full duplex) prenasa ~12MB/s.
2. Pri 100Mbps half-duplex je to o kusok menej ako polovica.
3. Pri wifi je 100Mbps prenos z WLAN do LAN este horsi ako v bode 2.

Na routri mas len 100Mbps LAN, takze ak dosiahnes 200Mbps na wifi, bude mat z toho uzitok len prenos medzi wifi klientami (WLAN to WLAN). Akykolvek prenos smerom na LAN/WAN bude vzdy max. 100Mbps (~12MB/s), pricom wifi ti moze ist aj 600Mbps.