Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry Pi - lze ho využít jako náhradu za Pc?

Dobrý den,
měl bych zájem si pořídit Raspberry Pi, chtěl bych ho využívat hlavně na přehrávání filmů a na "brouzdání po Internetu", nebo zda-li to bude možné, tak i na hraní méně náročných her. Máte někdo zkušenosti s Raspberry Pi? Jak odhadujete jeho životnost? Je 700MHz dostačují frekvence pro jeho používání? Nemám žádné zkušenosti s operačním systémem Linux. Je OS Linux dostačující, nebo jste zkoušeli i jiné OS? Myslíte, že by "počítač" pracoval plynule, při prohlížení Internetu, posloucháním písniček a třeba ještě nějakou zapnutou činností? Nebo při pracování v nějakých náročnějších softwarech. Děkuji všem za odpovědi.

Plnohodnotná náhrada klasického PC z Raspberry Pi nikdy nebude, na to prostě chybí výkon. Jako druhý / třetí počítač v domácnosti, na kontrolu pošty, jízdních řádů a přehrávání filmů RasPi použitelné výhledově bude. Píšu výhledově, protože po softwarové stránce (ovladače - akcelerace grafiky...) je hodně co dodělávat a řešit. Ten, kdo chce RasPi do nějaké míry používat jako běžný počítač, by na něj měl minimálně do konce roku zapomenout. Viz malina-je-doma-dal a další články na www.raspi.cz