Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor nefunguje (výměna za silnější)

Ahoj, nepouštějte se do mne hned s kritikou;-), ale mám následující problém. Základní deska MSI MS-6712 a procesor AMD Athlon XP 1800+. Doma jsem náhodou našel starší procesor Athlon XP 2000+ a chtěl ho vyzkoušet. Po výměně se jen roztočí větráky, ale dál PC nereaguje. RAMky jsou 2x 1 GB a zdroj Fortron 350 W. Kde by mohl být problém? V minulém počítači šlapal bez problémů. Díky

(ale je fakt že srovnávat 1800+ Athlona a 2.8GHz P4 není zrovna fér)

No tak proč to sem píšeš? Abys splnil denní normu příspěvků?

AMD už mi nesmí do baráku(Radeon 9600 a VIA KT400 vražedná kombinace)

Ale to házíš hnůj na špatný dvorek. Problém byl ten VIA chipset, nikoliv ATI/AMD.

Jedna potvora i s dobře nasazeným chladičem odešla(Durex nepřetaktovaný)

Ale zase na druhou stranu AMD64 řada byla dost dobrá.Athlon XP taky nebyl špatný ale mě prostě moc nesedl hlavně ta montáž(třást se strachy jestli něco neodřu nebo neulomím)Ovšem nové procesory od AMD nejsou pro Intel žádným soupeřem(Kromě Phenomů či čtyřjádrovýc buldozérů které konkurují hlavně cenou)

U x2 6000+ byl poměrně dobrý výkon ale zase hodně topil a to TDP taky nebylo zrovna nízké.

Toť vše.AMD platformu nemusím z toho důvodu že jsou(Nebo byly)s ní problémy takové které se u Intelu vyskytnou zřídkakdy(například nekompatibilita s grafikou či přehřívání čipstetu u nForce)Prostě Intel mi po dlouholetých zkušeností příjde spolehlivěhší.

Ne hnůj na cizí dvorek nekydám.Psal jsem AMD PLATFORMA(Což znamená procesory i čipsety) což znamená že je nemám rád proto že ty čipové sady které se pro tuhle platformu dělaly byly méně spolehlivé jak ty od Intelu.

Nechápu například co se stalo s nForce.Vždyť nForce2 byl můj vysněný čipset spolehlivý první dvoukanál pro AMD platformu a výkonný.Pak přišla nForce3 ta nebyla až zas tak špatná nForce4 už taky měla své mouchy a nForce 630i byl už katastrofální čipset.