Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo rozesílá nevyžádané e-maily (spam)

Jasně. Hodně jich je ze zahraničí. Ty ignoruji. "Domácím", které mají ještě navíc něco jako "můžete se odhlásit" - odkaz, píšu něco ve smyslu:

Dobrý den, žádný newsteller jsem si nikde neobjednal. Rovněž nejsem něčí poskok, abych se kdesi odhlašoval z odběru. Když jste mě uměli přihlásit, jistě mě budete umět i odhlásit.
Pokud mi od vás přijde ještě jedna nevyžádaná pošta (spam), udělám vám řádnou reklamu na portále www.poradna.net. Jen v PC větvi je návštěvnost okolo 14 000 denně http://toplist.cz/stat/?menu=4096&menu=1024&menu=2 56&menu=128&weekday=5&n=577397&show_stats=1

V 99 % to dokonce funguje a nic potom nechodí.
Pojďme sem do vlákna psát rozesílatele spamu aby se našlo, když bude někdo hledat informace o těch firmách - čili je uvádět.

Fokus Agency. 16. 1. 2018 jsem jim odpověděl na newsletter
Dobrý den.
nejsem si vědom, že bych si u vás objednával nějaký newsletter. Nejsem žádný váš poskok, abych se kdesi odhlašoval. To udělejte vy, když jste mě uměli přihlásit.
Je to podobné, jako kdybych měl u dveří bytu hromadu hnoje a na ní cedulku, že pokud nechci mít další hromadu hnoje přede dveřmi, mám si to odhlásit v technických službách.
Už aby byla v platnosti směrnice GDPR Evropské unie a mohl jsem "být zapomenut". Ještě však 128 dnů.
S pozdravem a přáním hezkého dne Ladislav Kratochvíl
obratem mi odepsali
Dobrý den pane Kratochvíle,
Omlouváme se za zaslaný newsletter.
Žádné jiné Vám zasílat nebudeme.
S přáním příjemného dne
Věra Landsfeldová
Asistentka
---------------------------
A dnes po třech dnech mi poslali další newsletter