Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levné telefonování ČR - Španělsko, prosím o radu

Potřeboval bych pomoc s řešením: hledám levnej způsob telefonování z ČR do Španělska a ze Španělska do ČR.

V ČR je k dispozici Skype (na PC) a mobilní telefon (bez wifi).
Ve Španělsku je (může být) k dispozici Skype (na PC), mobil s českou SIM, mobil se španělskou SIM. Oba bez wifi.

Jasně že volání Skype (PC-PC) je zdarma, to je OK a počítá se s tím. Ale i tak hledám možnost volat Skype - mobil nebo mobil - mobil, za slušnou cenu; pobyt ve Španělsku asi 6 až 12 měsíců.

Takže prosím o radu, co použít? Nějakou spec. univerzální mezinárodní SIM? Nebo nějakou službu s využitím callback? Něco jako "volání z mobilu na spec. číslo a pak přes internet"?

Já bych hledal sám, jenže jaksi nemám představu od čeho se odpíchnout.

Pavel

Díky chlapi; jde o "netechnickou domácnost", takže jsem vymyslel následující: ve Špan. se pořídí místní předplacená SIM, tady v ČR se zřídí účet u gmailu a použije se Google Voice (volání z PC na mobil ve Španělsku). Cenově to vychází slušně, cca 3,44 Kč/min (počítám-li euro za 26 Kč) včetně DPH a bez nutnosti platit příchozí hovory.

Pavel