Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno restart nastavení tcp/ip

ahoj poradno, jaká je správná syntaxe příkazů net start, net stop ve win xp?
potřebuju provádět změny nastavení statických ip adres protokolu tcp/ip pro různé sítě; předpokládám net stop "něco", import nastavení do registrů, net start "něco".
bohužel nápověda m$ je tradičně k ničemu, různá gui udělátka jsou jen za peníze a ještě ne české, některá ani nepodporují duální ip adresy na síťovce.

Reset TCP/IP:

netsh interface ip reset null

Nastaveni pevne IP adresy, do jmena se uvadi jmeno sitove karty v pripojenich, musi byt kodovano v Latin II:

netsh interface ip set address name="Lokalni" static 192.168.1.139 255.255.255.0 192.168.1.254 1
netsh interface ip set dns name="Lokalni" static 192.168.1.254 both

jinak se podivej na prikazy a popis netsh.exe, klidne i do napovedy ;-)