Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utilita pro odstranění duplicitních souborů

Máte někdo tip na odzkoušenou free, funkční a hlavně výkonou utilitu fungující pod winXP na prohledávání všech typů duplicitních souborů pokud možno na více než 1 hdd současně?
Znáte to, tak dlouho děláte zálohy až zjistíte, že disky o nemalé kapacitě jsou plné a představa pročištění disků po adresářích je poněkud nereálná.
Tady jsem sice našel již slušný výběr http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/prace_se_sou bory/porovnavani/ , ale instalovat a zkoušet je všechny je pro mě poněkud časově nedosažitelné, proto bych byl vděčný za nějaký konkrétní dobrý tip a zkušenosti s daným programem od někoho, kdo tento soft používá.

Craft

Jsem velmi spokojen s utilitou "Duplicate File Finder 2.0". Nejdříve nastavím libovolný počet cest k souborům které se budou (včetně podadresářů) prohledávat. Lze aktivovat zrychlený test podle CRC anebo poctivě bajt po bajtu. Zmáčknout tlačítko "Start search". Výsledky jsou přehledné, lze komfortně promazávat originál či kopii.

Malé, rychlé, efektivní, funkční.

Vážně si nepamatuji kde jsem tuhle utilitu kdysi splašil, hodil jsem ji na rapidshare (eDisk má dnes odstávku).

http://rapidshare.de/files/29010689/DupFinder.zip.h tml

archiv má 140 kB

Dikes za typ už jsem to stáhnul. Vypadá až příliš jednoduše :-)
Mezitím jsem vyzkoušel freesoft DupKiller a vypadá dobře, bohaté možnosti nastavení, umí prohledávat i více disků současně, zálohovat smazané soubory v koši, ale promazávat duplicity lze pouze po jenom souboru a navíc s dlouhou odezvou a to je utrpení při nalezených duplicitních souborech kolem 5GB.
Dobrý je i postarší CloneSpy, ale ten s takovým kvantem souborů má problémy.
Takže testnu a uvidíme jak si Duplicate File Finder poradí.

Craft