Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DirectX

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat na DirectX
Vždy jsem si myslel že se jedná o rozhraní grafické kraty. Ale des jsem viděl u jedné hry u HW nároků: Zvuková karta: directX 9.0c (nebo novější)

Docela mě to zmátlo, co je tedy DirectX?

A jaký je rozdíl mezi jednotlivými verzemi- 9,10,11 a proč některé nejdou na některé starší OS?
(mám grafickou kartu, která může mít až DirectX 11, ale k čemu mi to je, když mám xp!)

Předem moc díky za odpověď.

Ne, poskytuje to nový programový funkce, ale ty funkce musí podporovat i hardware. Např. hezčí vodu u grafiky, tedy DirectX nabídne výpočetní algoritmus pro hezčí vodu, ale grafická karta to musí umět zpracovat. Samozřejmě to záleží i na podpoře aplikace, tedy třeba hry, aby ten algoritmus využila, resp. programátoři to tam zakomponovali.