Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recognita - jak převést sken psaný cyrilikou na text?

Prosím pěkně, lze převést skenovaný text psaný cyrilikou (nezaměňovat s azbukou!) na text?
Nebo alespoň existuje program nejlépe stáhnutelný zdarma, který by uměl se učit novým znakům a zařazovat je na definovatelná místa v sadě UNICODE (např. E000 až FFFF = znaky definované uživatelem). Kdysi existoval program Recognita, který uměl příslušné znaky přiřazovat, žel měl jen 400 znaků. Jednotlivé znaky cyriliky již mám nadefinované a vytvořen font ve tvaru ***.ttf. Díky, díky díky. (Nemusel bych texty starší sta let přepisovat ručně.)

Připadá ti jedno slovo jako dostatečně výstižný nadpis?
Změna předmětu, původně: Recognita (host)

Recognita/Recognita Plus existujú aj dnes v moderných,aktuálnych podobách,ďalším podobným programom je Abbyy FineReader,tiež bohužial platený program,osobne nepoznám free program,ktorý by takéto niečo ponúkal v neplatenej podobe,takéto vychytávky si autori programov obvykle rezervujú do platených verzií

Recognitu neznam, pouze vim, ze ta free verze dodavana ke scannerum je osekana. Pouzitelna je az plna verze.
ABBYY to umi, muzes si definovat znakove sady pro rozpoznavani, ma ucici rezim, kdy u znaku, ktere nerozpozna uplne urcujes znak, ktery tomu odpovida. U málo kvalitního skenu nebo nekvalitni predlohy staci projet tak 2-3 strany a pak je to celkem v pohode.