Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Můžu vrátit použité rozbalené zboží?

Hezký večer,
Navazuju na téma o přehrávání kazet do PC z rána, ale navazuju v tak jiném duchu, že raději zakládám nové téma.
Chtěl jsem se vyhnout údajně velmi nespolehlivým kopiím USB grabberu EasyCAP (na do 200), tak jsem v pro mě spolehlivé Alze za 755 korun koupil "OEM USB 2.0 Video grabber" a myslel jsem, že jsem za vodou. Fatální chyba, grabber je evidentně jeden z těch okopírovaných co jsou na Aukru za stovku, naprosto nespolupracuje, dodané ovladače, které mají fungovat i na Windows 7 x64, samozřejmě nefungují, zkoušel jsem už asi 20 verzí a ani jedna nešla. Přibalený program Ulead VideoStudio 10, který se má starat o nahrávání je extrémně nestabilní, chová se jako kdybych měl na jedno nastavení rok, strašně často jen tak z ničeho nic spadne, většinou při pokusu o začátek nahrávání. Když už to ustojí, tak nevidím obraz. Videa s originálním EasyCAP na youtube ukazují, jak jen zapne program a už vidí a slyší. Já vidím stále jen černo a neslyším nic i když mám připojený přehravač, vloženou VHS kazetu a zapnuté přehrávání. I když k tomu připojím přenosné DVD, tak nic nevidím.

A teď problém. Bylo to objednané přes internet, takže můžu vrátit nepoužité zboží. Jenže tohle bylo v takovém tom zataveném plastu, který jsem musel rozstřihnout a je to tedy už použité. Můžu jim to vrátit, nebo budu mít teď po dobu 3 reklamací peníze v čínském nefunkčním odpadu?

Předpokládám, že to vrátit nepůjde, protože nevědi, že je to fake odpad a ne originál, kterému odpovídá cena a Alza u mě skončila. Podle nich by to určitě mohl takhle vrátit každý po tom co si přehraje kazety do PC, co?

To má být tohle? K tomu bych důvěru neměl...
On totiž analog je poměrně náročný na datový tok (více než u DVB-T!) a sílu CPU pro digitalizaci, nehledě na možné nepříjemné latence u USB > lépe prostě interní karta:
http://www.alza.cz/karta-pro-zachytavani-analogove ho-video-signalu-aver-ez-capture-pci-d65746.htm
http://www.alza.cz/aver-tv-dvd-ezmaker-gold-d23858 3.htm
Oba i cenově nejsou "daleko" od USB hračky
Navíc ta věc má dle uživatelů problémy s ovladači v Seven.

Já vidím stále jen černo a neslyším nic i když mám připojený přehravač

Máte zvolen správný vstup? U analogových karet to musíte zvolit.