Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava scanování..

Ahoj..prosím potřebuju poradit.. Kamarád mi poslal dva pdf nascenované obrázky a dotaz:
"Zajímalo by mě, jestli existují nějaké programy, které je umějí otočit třeba jenom o půl stupně (ale třeba i o 2, 3 stupně), aby byl ten obrázek přesně zarovnaný podle toho horního rámečku (nebo podle čehokoliv jiného, někdy je ta horní linka dost křivá). A jestli ten program to umí třeba oříznout, aby od okraje toho rámečku bylo na všech stranách třeba 2 mm. Moc šišaté to není, ale to není důvod, proč to sháním -. ty originály jsou někdy dost šišaté a já to potom třeba scanuji 2x, 3x, než se mi podaří se dostat do nějaké přijatelné podoby - kdyby existoval nějaký "rychlý" rovnátor, tak budu scanovat hlava nehlava a pak to v počítači srovnám. Já scanuju do pdf (jiný výběr nemám), od kolegy to dostávám v jpg - a ten pak přes bmp převádím do pdf"
Já pdf upravuju v Abdobe, ale nic velkého a taky nevím, jestli jsem ho dobře pochopila? Děkuji za pomoc

ahoj. obrázek v pdf je naprostá zbytečnost- soft ve scanneru, popřípadě sám systém ukládá do obrázku.

obrázek lze po stupních otočit v libovolném "obrázkovači". já používám xnview: menu obrázek/ otočit/ vlastní a na ořez je tam nadrzo tlačítko.