Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Driver na zakladnu dosku

Zdravim,

prosim Vas, ked sa snazim ako mozem, nemozem najst driver na zakladnu dosku. Mam notebook Toshiba Satellite A660 - PSAW3E. Program Speccy mi vypisuje o zakladnej doske toto:

Výrobca TOSHIBA
Model NWQAA (CPU)
Verzia PSAW3E-06S00DCZ
Výrobca chipsetu Intel
Model chipsetu Havendale/Clarkdale Host Bridge
Revízia chipsetu 02
Výrobca Southbridge Intel
Model Southbridge HM55
Revízia Southbridge 05

Notebook je po reinstalacii windowsu, ovladace na grafiku, zvukovku a pod. som uz stiahol a nainstaloval. Viem, ze tam nejaky ovladac musi chybat, pretoze sa mi notebook semtam zasekava pri pisani a hlavne teda v hrach, seka to aj pri najmensich aj pri najvacsich detailoch rovnako.

Stahoval som uz nejaky Chip Set Utility z tejto stranky http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/ download_drivers_bios.jsp?service=UK no nevidim ziadnu zmenu.

Bol by som vdacny, teda aku su tie informacie o zakladnej doske korektne, aby mi sem niekto hodil link na stiahnutie potrebneho ovladaca. Vopred Vam dakujem

Vždy sa instaluje v poradí:

1 - Windows
2 - chipset
3 - ostatné

Prehadzoavať poradie nie je vhodné, nakoľko až instalacia driveru chipsetu, oživí súčasti hardwaru a tie sa stanú "viditeľné" pre systém

Tieto doporučenia sú všeobecne známe a chlapci a chlapíci ako Ty, ktorý o tomto nevedia, vyvolávajú občas vlnu nevôle čokoľvek im odpovedať, pre ich chronickú nevedomosť a neochotou cokolvek k téme si prečítať.
Tá neochota čítať je tak silná, až to budí dojem, že čítať nevedia, klikať na bojovníkov ale áno .... :puff:

Zdar, niečo pravdy na tom určite bude. :P No, o tom poradí, vedel som, že je nejaké poradie, no čo som čítal, tak by to ovplyvniť nemalo.

Ono, chcel by som skúsiť hodiť do počítača ten chipset driver a neviem ho nájsť, ak by to nepomohlo, reinštaloval by som a nainštaloval to v presne tom poradí. Nevedeli by ste mi, prosím, nájsť konkrétny ovládač na moju zákl. dosku?

Tak, zdravím ešte raz.

Nainštaloval som tam snáď s výnimkou tých playerov a pod. snáď všetko, aj chip set utility, seká to stále. Sem-tam aj pri tom písaní, aj v hrách.

Máte nejaký nápad? Neviem,kde v tých ovládačoch môže byť chyba, ak to je v nich. Napadá má, či to nemôže byť HDD, ale pred inštaláciou to nerobilo...

Niekde som sa dočítal o nejakom PIO režíme, chcel by som to skontrolovať, či náhodou nie je zapnutý. Prosím Vás, kde sa to nachádza?

O rôzne nevysvetliteľné záseky sa dokáže postarať Windows sám, ani nemusí byť nič náročné spustené.
Dokážu to jeho služby na pozadí, napr. "Indexing Service“ je v tomto viac ako nechvalne známa, "Event log service" taktiež vykonáva aktivity ktoré user moc nepotrebuje ...no bohužiaľ nie sú to iba tieto ...

Neviem veru, čo s tým... Skúsim to pravdepodobne ešte raz preinštalovať. Tie záseky, keďby to bolo sem-tam, ale ono sa to zasekáva stále... Je to akoby znížený výkon alebo ako by som to popísal, teda tak to cítim pri hre. (testované len na DIRT 3 a WoW)