Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafickou kartu na oldschool PC?

Dobrý den, chci rozjet můj starý počítač, kde se mi kdysi dávno vypálila grafická karta nVidia.
Komponenty:
OS-WIN-XP HOME SP2
CPU AMD ATHLON 64 3500+
RAM 512 DDR2 (RAM samozřejmě přikoupím)
ZÁKLADNÍ DESKA: CHIPSET nVidia GeForce 6100
______________________________________________

Vím, žádná sláva ale nechci si kupovat zbytečně nový počítač když tento se ještě dá rozjet.
Otázka je, jakou grafickou kartu a jaké RAM? děkuji za odpověď.
Falcon

Jo a to vestis z kristalove koule? Co takhle se trochu podivat na benchmarky kdyz radis nakup karty za 2000. Napoveda: ten athlon je vic nez dvakrat slabsi nez celeron g440, ktery zvladne v Crysis uzasnych 26fps v 800x600 na low detaily, viz http://extrahardware.cnews.cz/test-intel-celeron-g 440-recenze/strana/0/11. Cenu nema cokoli vykonnejsiho nez GF9600/ATI3850 a to jenom proto, ze mene vykonne karty nejsou o moc levnejsi (tyhle stoji na aukru cca 400). Nehlede na to, ze za cenu HD6750 by se dal udelat nesrovnatelne vykonnejsi upgrade desky, procesoru, gk i ram (pentium dual-core, 2gb ram a GF9600) a na tom si treba Crysis zahraje ve full HD na medium.

Bohuzel je tady na tom foru vetsina lidi psychicky nemocnych a chteji ponizovat kohokoli, kdo ma jeste mensi IT znalosti nez oni. Voodoo2 je karta stara patnact let, HD6750 je naopak nova karta kterou nema smysl kupovat do osm let stareho PC, jeji vykon by se vyuzil tak z desetiny. Zdroj je v poradku, problem by byl jen u tech nejvykonnejsich karet.

Ocividne nemas smysl pro humor - za mym navrhem Voodoo2 SLI byl smajlik :)
Ono pojem 'oldschool PC' ve me vyvolava dojem neceho, na cem se bude parit GTA (ne GTA III), Duke Nukem (ne Forever), Quake I a II apod. Na to by bylo Voodoo idealni, az teda na toho Duka.

Voodoo se napojovalo na VGA výstup.Do toho konektoru se dával DVD dekodér nebo akcelerátor videa.

Tak tedy jinak, poradíš mi grafickou kartu, která se ještě vyrábí a dá se koupit v obchodě (nemusím kupovat použitou bez záruky z aukra) a bude vyhovovat mojí sestavě?...Prasak doporučuje tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BV59M1AQI tak se vyjádři, i klidně ostatní proč ne tuto...chci koupit grafickou kartu na které se shodnete a je k dostupnosti v obchodech...přišel jsem si sem pro radu, ne proto číst si tu jak se hádate o tom kdo má pravdu...

Vzhledem k tomu, ze nikdo nevi, co presne ten tvuj zdroj vydrzi, tak je trosku obtizny davat nejakou konkretni radu.
Me by se treba libila ASUS ENGTS450 DC SL/DI - relativne znackova, prikon do 75W, pasivne chlazena, vykon na urovni moji GTX260, cena pod 100EUR. Je slusna sance, ze by ti tam fungovala, ta tvoje stara sedmickova nVidia mela rekneme 30-40W, takze tech par navic z toho snad vymacknes.
Pokud chces AMD/ATI, tak snad ASUS EAH6670 DC SL/DI - udajne trochu slabsi, trochu levnejsi, s trochu mensim prikonem.
Nicmene kolik lidi, tolik nazoru :)

Ja davam prednost pasivnimu chlazeni kvuli hluku, i kdyz pasivni karty jsou obcas trochu podtaktovany. Hlavne je ale pasivni chladic znamkou toho, ze to tolik nezere.
Muzes taky zkusit najit nejaky benchmarky, ktery udavaji i spotrebu, a najit si idealni pomer cena/vykon okolo tech 75W - ale sorry, tolik casu, abych neco takovyho nasel, fakt nemam. Proto jsem jen tak strelil od boku ty karty nahore (vybral jsem pasivni karty pod 100EUR v mym oblibenym obchode).

No abych to shrnul - jestli nechces menit zdroj, tak bych se co se grafiky tyce drzel zpatky. Muj Seasonic 380W neutahnul obycejnou GTX260, takze jak jsem psal driv, divej se po spotrebach karet, ktery padaji v uvahu. Osobne bych si netroufnul dat tam nic nad 100W, a i to je docela na hrane. Zkus si najit nejaky benchmarky, kde udavaji i spotrebu karet, a drz se zhruba na spotrebe grafiky, ktera tam byla pred tim.
Jestli to chces sichr, tak grafika s pasivnim chlazenim bez extra napajeciho konektoru tam na 99.9% pojede ;)

Taky jsem byl a taky jsem se s tím musel porvat.
Pokud tam dáš tu grafiku se spotřebou do 60W, tak bych zdroj neměnil. Sice to není žádnej skvělej kousek, ale vzhledem k nízké spotřebě bych se toho nebál. Synovec má doma Athlon 5000+ a k tomu HD5670 (60W spotřeba) a jede to na zdroji Eurocase 350W a žádnej náznak problémů kvůli zdroji. Takže kartu v klidu kup, dej to tam a novej zdroj kup až při náznaku problémů - nestabilita při hrách, restarty, špatný starty PC. Na Alcaponeho se až tak nedívej, viděl v životě jeden vyhořelej počítač a už se pasuje na odborníka na zdroje. Sám má doma nějakej drek s pochybným názvem. Netvrdím, že kvalitní zdroj není potřeba, ale není to často až tak žhavý, jak někteří malují. Přesto, pokud někdy našetříš fufníky, novej zdroj si kup, 400W Seasonic seženeš kolem litru a budeš to mít už dopředu do novýho PC.

Tak ideálně tuto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BV59M1AQI

Při nedostatku financí tuhle, má jen DDR3 paměti, tudíž pomalejší, ale vzhledem k tvýmu procesoru by to nebyla až taková tragédie:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BV59M1NDO

Nebo nakonec tuto, též slabší, ale levnej model:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BV59L16J6

Nejsou to žádný extra výkonný karty, ale co taky chtít za 15 stovek, že ano. Na té HD6670 DDR5 si zahraješ Fallout New Vegas na vysoký detaily (osobní zkušenost), pokud to zvládne procesor.

Grafárnu z aukce bych se trochu bál vzít, kdysi jsem pro jednoho borca na Aukru koupil použitou nVidii 7600GS AGP (jedna z posledních dobrých AGP karet) a ona mu po měsíci chcípla. Záruka neuplatnitelná. Zvaž, zda to za ty prachy stojí.

Jeden vyhořelej zdroj??????????Víš ty vůbec kolik mi jich prošlo rukama?Víš ty kolik hodin jsem strávil opravováním PC které měli kolikrát ůplně vyhořelé desky?

Tvoje příspěvky tomu odpovídají, hromada siláckých keců ve stylu "já mám vždycky pravdu" a hlavně co nejvíc příspěvků, ať už tam napíšeš cokoliv. Fakta téměř nulový, reálný pohled na situaci je v záporných hodnotách.

Chtěl jsem říct že nikdo nikdy nemá pravdu ani já ani nikdo jiný.Každý člověk má své chyby a nikdo není takový aby měl vždycky pravdu.