Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenaběhne

Zdravim, dneska rano jsem se rozhodl vycistit pc od prachu, potomco sen ho opet pripojil tak ale nejde zapnout. Nejdriv se Se pc po nacitani Vist restartoval a ted tam mam na vyber bud spustit obvyklym zpusobem nebo pprava systemu. Obv. Zpusobem se nacitaji visty pred prihlasovaci obrazovkou do nekonecna, pri oprave systemu to napise ze byla uspesne dokoncena ale pc se pak restartuje stejne jako predtim. Nouzak nefunguje, obnoveni taky ne(pise to ze disk C nejde obnovit kvuli chybnyym souborum).prosim o radu
P.S omluvte pravopis pisu z mobilu
Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém, i když nenaběhnou. Další… (karel)

Tak kdyz zadam cchkdsk /r nebo /f tak mi to pise ze chkdsk nejde spustit nebot svazek pouziva jiny proces, chcete naplanovat pri dalsim spusteni. Tak sem dal jen chkdsk a na konci mi to pise: zjistene chyby v zrcadle hlavni tabulky souboru(MFT) rastrovy obrazek svazku neni spravny, system windows nalezl chyby v systemu souboru a abych se je pokusil odstranit pomoci /F ale to vypise to co je uvedeno vyse

http://imageshack.us/photo/my-images/811/img0897p. jpg/
dále tam jsou chyby a tam je:
Zdroj:
kernel-general
WMI
CAPI2
PlugPlayManager
cdrom
Recording
volsnap
ESENT
Application error
Languagepacksetup
Application Hang
Dhcp-client
MsiInstaller
.Net runtime
Server
Search
Windows Installer 3.1
Event system
Zprostředkovatel protokolu událostí správce |řízení
Syste, restore
VSS
restart manager
DistributedCOM
HttpEvent
SharedAcces_NAT

Ano RAMky fungují, Řekl bych že problém bude spíš v softwaru, ráno předtim než jsem pc čsitil od prachu mi zamrzlo při jednoduchých úkonech,tak jsem ho natvrdo vypl a pročistil. Potřeboval bych nějak použít ten chkdsk ale jelikož rovnou mi to nejde a když dám po příští spuštění tak se k tomu stejně nemůžu dostat jelikož funguje jen nouzák(a to jen občas,někdy se zasekne po načtení crcdisk.sys)

Hodne tech chyb tam bylo uz predtim, o pc sem moc nepecoval a ted sem na to dost mozna doplatil, mrknu jeste na kabely ale nemyslim si ze to nejak pomuze protoze sem to uz kontroloval a vse bylo ok. Nepomohl by mi teda ten memtest? A musim ho vypalit na cd nebo staci na flashku/prenosne hdd a nabootovat z nej?

memtest musí startovat z nějakého prostředí (třeba minimální dos). jestli boot cd nebo flashka je na tobě.

Hodne tech chyb tam bylo uz predtim, o pc sem moc nepecoval

o pc ani není třeba pečovat, a přesto se žádné takové chyby nevyskytují. toto je naopak totálně rozdrbaný systém pološíleným samoadminem.

disk vytáhni, zachraň v jiném pc data z něj, a rovnou ho zformátuj.
v původním pc nech zatím běžet memtest, goldmemory apod.

zde je pár typů jak spustit chkdsk v tomto kritickém stavu,ale asi to vypadá na Ko v2.kole.

Nabootovat z CD,nebo boot fash disk, a spusťit "opravnou konzoli" tam napsat chkdsk /f
http://www.kdosiodjinud.cz/oprava-visty-soubor-xxx -je-poskozen-spustte-chkdsk-pro-opravu.a93.html
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpai r=en%7Ccs&u=http://www.vistax64.com/tutorials/1308 24-chkdsk-will-not-run-startup-vista.html

Zajimavy, zkusil sem ten chkdsk pomoci bootu, normalne to probehlo(zdalo se mi ale ze to nic nenahrazovalo, vypadalo to jako bezna kontrola) a pc se po restartu spustil! Akorat nacitani winu trvalo pomerne dlouho cca 2min a kdyz se nacitala plocha tak tam byla pouze cerna obrazovka takze sem musel vypnout a zapnout proces explorer.exe a pc nyni jede normalne. Akorat se ho bojim vypnout,co mam udelat abych se vyhnul stejnym potizim pri dalsim spusteni?

oopavovat opravovat..
zdás e že,Hardisk ja vpořádku /tak udělat defragmentaci disku a zbavit ho zbytečného balstu/
stoho výpisu nahoře neni poznat o jaké chyby konkkrétnějde jsou to jen položky kterých se to týká ,najlepší by bylo semka vložit Log,chyb tam je jako much.
v prohlížeči událostí rozklinete chybu a uzobrazí se více informací o chybě apodle toho postupovat .
To samé bude ve správci zařízení přeinstalovat ovladače
Dále se zbavit přebitečných programů
vypnout nebo odstrnit nepotřebné programy které se automaticky spouští se systémem