Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W7 ultimate - x64 vs x86

Chci si přeinstalovat pc, ale po hodinovém googlování mám slušnej guláš vtom co použít jestli x64 nebo x86. Na jedné diskuzi píší, že na pc s 2GB ram nemá smysl instalovat x64 a na druhé zas, že když je procesor x64, tak nezáleží na velikosti ram. Předem děkuji za vaše moudra :))

AMD Athlon (tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2,60GHz
2,00GB Ram
NVDIA GeForce 8600GT
c/SAMSUNG HD200HJ

Vem 64bit.
32bit je závan minulosti. Kdyby Win7 vůbec nevyšly v dvaatřicetibitové edici, vůbec nic by se nestalo, akorát bychom tu už měli vypilované 64-bit ovladače na všechno.
Důležité je ale si ověřit, že pro všechny periferie, co máš (tiskárna, skener, gamepad, joystick, TV tuner,...) existují ovladače i pro 64 bitů.