Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zrušiť bootovací HDD

Ahoj,

HDD mám rozdelený na dve jednotky, z toho jeden je bootovací, je na nom OS, ktorý nepoužívam, a druhom je OS, ktorý by som rád zachránil. Jednotu s OS ktorý používam (vista) chcem rozšíriť na veľkosť celého HDD, t.z. že vymazať prvý disk, a druhý rozšíriť.

Otázka:

Mám pocit, že v okamihu, ked vymažem disk s popisom zavádzací (boot), tak sa nedostanem ani do OS na druhom disku... Dá sa tomu nejako zabrániť?

Ď

...takže skončilo to tak, že samozrejme win nechcel nabootovať,

pokúšal som sa obnoviť MBR cez inštalačné cd, aj keď napísalo, že to spravilo, stále som mal po reštarte na monitore hlášku, že boot failure (niečo také).

Takže momentálne beží nová inštalácia, všetko podstatné som mal zálohované.

Dík za nápady.

dík,

tak som teda ešte siahol na restet počas inštalácie, bolo to v štádiu Expanding files. Snáď by teda ešte starý OS nemusel byť rozhasený, nedal som formátovať disk.

spustiel som bootrec.exe,

Sorry za triviálnu otázku, no fakt tieto veci neriešim každý deň,

v akom formáte to napísať do riadku?

je tam X.ňSources>

v akom formáte tam dopísať napr ScanOs?