Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VMware a internet?

On se ten titulek blbě formuluje, mám na mysli něco takovýho. Ve fyzickým PC (Win XP) nainstalovaná síťovka (ale nevytvořený připojení k internetu). Ve virtuálním počítači (VMware) s WinXP bych se chtěl k té síťovce "připojit" a vytvořit funkční připojení k internetu, ale aby pro operační systém WinXP v tom fyzickým počítači to připojení neexistovalo a nedalo se připojit k netu. Asi vám to přijde jako divnej nápad, ale co už :-) Je to kvůli bezpečnosti.

Pavel

Mohl bys mi napovědět nebo někam odkázat? Mám v notebooku pcmcia kartu pro připojení pomocí EDGE, nakonfigurovaný připojení, net jede OK. No a chtěl bych se místo toho připojovat z VMware (jak už jsem psal). Ale nevím co kde přemostit, co s IP adresama, DNS a tím vším...

Pavel

V síťových připojeních by měla bejt jak síť pro to EDGE (?), tak virtuální síť VMware. Když tu EDGE zakážeš, už si ve VMware neškrtneš, když ji ale zapojíš do mostu s tím VMware, pak VMware pojede nadále a ve Windows to přestane pracovat. Označíš obě připojení myší, vlezeš do kontext. menu a zvolíš přemostit (nebo tak nějak, mám to anglicky).
No a ve VMware pak vybereš Ethernet/Bridged. Upozorňuju, že s VMware nemám zkušenosti, jen jsem si s tím chvíli hrál (Player+Ubuntu).

Zkusil jsem tohle: v síťových připojeních mám Připojení k místní síti (vedle vpravo je ta moje EDGE síťovka) a dvě od VMware (VMware Network Adapter VMnet1 a 8). Zkoušel jsem teda to svoje Připojení k místní síti přemostit postupně s "1" a "8" od VMware, ale dostal jsem chybu:

... VMnet8 cannot be part of the Windows Network Brifge, because it may be incompatible with your local network.

Pak je tam odkaz na web VMware, mrknu se teda tam.
Díky,

Pavel

Ne, prvně mos s "1" a když to hodilo chybu tak jsem ho zrušil a přemostil tu "8". Vystraší, hm, no jak se to vezme, nechci si dodrbat připojení k netu, než jsem ho rozjel přesně podle návodu (od T-Mobile), trvalo to půl hodiny, několik restartů, instalace a odinstalace karty, fakt žůžo.

Pavel