Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka na aku do notebooku?

Aku zakoupena v ČR, odešla po 7 měsících šetrnýho provozu. Na většinu zboží je u nás záruka 24 měsíců, ale mám dojem, že na aku jen 6, je to tak?

Patnáct stovek je zase v...

Pavel

Tu aku jsem kupoval přes mnshop.cz, ale je to dovoz z venku (Čína?). Na aku není označení výrobce, je tam jen nálepka s čárovým kódem a alfanumerickou identifikací BEE01...

Zeptám se teda u prodejce. Aku byla používan normálně, nikdy ne "do mrtě", pořád byla OK, jeden den skokově klesla max. kanapcita do které se to dobilo na 70 procent a za dva dny aku hlásí 0 procent a nejde vůbec dobít. Provozováno 7 měsíců v noťasu, v drtivé většině případů na zásuvku, na aku jen velmi vyjímečně.

Já vím, že LiOn odchází časem a stárne a degraduje, to je mi jasný. Ale 7 měsíců mi přijde jako malá výdrž.

Pavel

V tomto konkretnim pripade se koupe neoriginalni baterie o 20-50% levnejsi nez originalni (od vyrobce notebooku) nevyplatila. Zkus tu reklamaci u prodejce.