Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opera 9.01 - změna identifikace

Zdar všem,

tak jsem taky upgradnul Operu na 9.01. Konečně jsem se dočkal blokování reklam, ale nějak mě zmizela možnost, abych se identifikoval jako jiný prohlížeč. Stačilo zmáčknout F12 a změnit identifikaci, leč v nové verzi to teď nemohu najít.
Je to tam někde schované, nebo to tato možnost zmizela?

Chtěl jsem zkusit, jestli bych změnou identifikace oblanul stránku www.tipcars.cz, která mě s Operou odkáže na IE, případně Firefox.

Pokud někdo víte, podělte se se mnou o zkušenost, dík.

Ve výchozím menu už možnost změny identifikace opravdu není, ale neznamená to, že by tahle funkce z Opery úplně zmizela. Stačí si upravit soubor s menu a do sekce

[Quick Preferences Menu]

vložit na vhodné místo (nejléúe asi na její konec) tohle:

Item, 52210 = Identify as, 0
Item, 70478 = Identify as, 1
Item, 70479 = Identify as, 4
Item, 385004252 = Edit site preferences

Úpravu souboru s menu je vhodné dělat při zavřené Opeře.

Na změnu identifikace lze také použít tlačítko - například "Identify as selector" (najdete zde: CustomButtons ).

Podotýkám, že funkce Edit site preferences funguje pouze ve vztahu ke konkrétním stránkám, ale ostatní položky zde uvedené (včetně tlačítka) fungují globálně.

V Opeře je nyní kromě Identify as také Mask as, ale zatím nevím, jak by daná položka v menu měla vypadat (snad Mask as, x - možná někdo zaexperimentuje a sdělí jak dopadl?).