Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nefunkční bedničky u PC

Bedničky jsem rozebral. (Aby mě nebacily kondenzátory a 220V si pozor dávám.) Pojistka (na obrázku označeno číslem 1) je dobrá. Ale na výstupu (na obrázku označeném číslo 3) by mělo asi být 12V, ale je tam jen 1V a to jen na chvília pak se zase ztratí. Měřil jsem diody a našel asi jednu vadnou (na obrazku pod číslem 2) má v obou směrech 14ohm. Může mi tady někdo poradit jak přeměřit další součástky, nebo pokud takový dotaz sem nepatří, nasměrovat někam, kde se řeší tohle. Děkuji.

Tak jsem ji vypájel (FR 305 PFS) a když dám multimetr do polohy 200 Ohm se signálem, tak píská a zachvíli se na něm objeví 14 Ohm v obou směrech. Takže koupím novou, napájím a uvidím.
Ještě bych chtěl poprosit, jestli někdo neví o nějakých stránkách na kterých je srozumitelně popsáno jak proměřovat desky plošných spojů. Kde by bylo popsáno, která součástka je co zač, co dělá atd. Hledal jsem, ale nic moc kloudného jsem nenašel. Děkuji.

To zahřívání a následný odpálení diody bude asi následek, nikoliv příčina. Nejspíš do té diody teče příliš velkej proud a je třeba zjistit, proč tam teče tak velkej proud. Možná je to jen blbě navrženej celej obvod, protože už ta původní didoda je poměrně velká na malý reprobedničky. Bohužel, víc nevydedukuju, pokud bych to neměl v ruce, nebo ideálně neměl přímo schéma zapojení.
Možná bys mohl do budoucna předejít opětovnýmu spálení tím, že bys koupil a dal tam nějakou výkonovou diodu a opatřil ji malým chladičem. I když je to jako drbat se pravou nohou za levým uchem.

K té nízké hlasitosti - je možný, že naopak je v prdeli zesilovač a celej odpálil ten napájecí zdroj (ta odpálená dioda). Máš-li ampérmetr, proměř klidový proud do zesilovače. Pokud je nezvykle vysoký, tak hledej příčinu v zesilovači.

Tak poslední stav je takový: zesilovač je v pořádku, protože jsem strkal sluchátka ze předu a tam je jenom prodloužení výstupu z pc a v zadu na výstupu ze zesilovače to hraje už pořádně silně. Takže když dám hlasitost na 20% potenciometru, tak je to hlasité dostatečně. Zesilovač bere 90mA, ale ta dioda se i tak zahřívá na 90-110°C. Je to normální teplota nebo kolik by měla normálně mít? Když na ní foukám tak klesne na 80°C. :-D

Jsou nějaké údaje k bedničkám (ne vymyšlené hausnumero PMO), případně zkusit vyfotit nf zesilovač, což bude nějaký šváb.

Edit: Podle toho proudu, co jste naměřil, tak tohle by mohlo stačit: http://www.ges.cz/cz/ei48-16-8-212-GES07506979.htm l?listType=1 + dvě diody: http://www.ges.cz/cz/1n4007-tap-GES04900374.html?l istType=1 + takové 4 kusy: http://www.ges.cz/cz/rad-1000-25-rm5-GES05400350.h tml?listType=1 paralelně. Na vstupu Tr pojistka 80mA pomalá...