Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká má být skutečná kapacita 8GB flash disku?

Zdravím, dnes jsem koupil tento flash disk:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7H000000JKL

Ve okně "Tento počítač - vlastnosti" se mi zobrazuje kapacita:

-------------------------------------------------- ----------
Využité místo 4096 bajtů 4.00 kB
Volné místo 7 712 985 088 bajtů 7,18 GB

Kapacita 7,18 GB
-------------------------------------------------- ----------

Domnívám se, že formátovaná kapacita 8GB flashdisku by měla být 7,44 GB.

Po naformátování (normální - nikoliv rychlé) je to stále stejné. Je tam FAT32.

Zkoušeno v XP i W7- 64b.

Prosím o radu, zda je toto ještě obvyklé a jestli je možné z tohoto důvodu disk reklamovat.

děkuji

Děkuji všem za rady.

Dnes jsem byl u prodejce, zkoušeli jsme jiný
úplně nový Patriot - stejný typ - a výsledek je stejný - 7,19 GB.
Asi to tak nechám,ale trochu mi to stejně vrtá hlavou.
Domá mám ještě jinou flešku 8GB a ta těch 7,44GB volnou kapacitu má.

to braqela: Zkoušel jsem to LiveCD Ubuntu a taky to hlásilo 7,20GB
volného místa.