Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konfigurace protokolu IP

Ahoj,
chtel jsem se zeptat zda li je mozne zjistit konfiguraci protokolu jinak nez ze zavolam na linku providera ? Mam doma WiFi a vsechny PC, mobily jedou bez problemu, ale kdyz se chci pripojit k internetu ze stolniho PC bez WiFi jen pres adapter, tak mi to hlasi ze nemam platnou konfiguraci ...

Predem moc diky

ano, to nemam nakonfigurovane, a nevim jak to zjistit jinak nez ze zavolam providerovi, napadlo me treba pres netbook v prikazovem radku pres prikaz "ipconfig -all" ale nevim jestli je to mozne kdyz jeden jede pres WiFi a druhy pres adapter ...

jestli se připojuješ k neznámému routeru který nemá zespodu ani štítek s přesným typem, mac adresu měnit nepotřebuješ.
jestli máš doma modem, ten může být zmaten ze změny síťovek. jenže ten dokáže připojit vždy jediné zařízení - a nic takového nepíšeš.

vlez zatím k nějakému pc kterému funguje připojení na net, a vypiš si v příkazovém řádku (cmd.exe):

ipconfig -all

z výpisu uvidíš, jestli používáš server dhcp = automatické nastavení ip adresy.

uz jsem volal i na technickou podporu UPC a tam mi rekli ze je vse v poradku, ze me vidi v poradku pripojenyho ... kdyz si na netbooku zjistim pres CMD tu IP, vychozi branu a masku podsite a DNS servery a nastavim to v protokolu IP na stolnim PC tak se taky nic nestane, furt mi to pise ze adapter neni spravne nakonfigurovan ...

TL-WR340GD* není kabelový router nebo modem upc. je to nejshitovější 54g router, ale neumí optiku - kvůli jejíž rychlosti si lidi pořizují internet od upc. v bytě proto musíš mít ještě krabičku od upc.

uz jsem volal i na technickou podporu UPC a tam mi rekli ze je vse v poradku, ze me vidi v poradku pripojenyho

vidí modem - jenže ty se nepřipojuješ k jejich modemu, ale k pomalému tplinku s wifi.

buď najdeš v bytě aspoň jedno zařízení které ti funguje a použiješ podobné nastavení, nebo si necháš poradit:
- všechny routery mají default povolené dhcp. takže necháš na pc zatržené automatické získání adresy, a internet ti funguje.
- pokud máš gigabitovou síťovku v pc a píše ti to "omezené připojení", je dobré změnit její nastavení na 100mbit/full duplex
- "omezené připojení" přes wifi zase může znamenat nesmyslné filtrování mac adres v routeru, nebo nastavení vadného regionu ve vlastnostech wifikarty
- taky může jít o vadné ruční nastavení tcp/ip protokolu. vzor ručního nastavení pro tplink:
ip: 192.168.1.11-.99, maska 255.255.255.0, brána 192.168.1.1, dns 192.168.1.1 nebo 8.8.8.8 + 8.8.4.4

*) a s tím trotlem, který ti k rychlému internetu od upc poradil nejpomalejší router na trhu, okamžitě přestaň kamarádit - prachy za něj jsi totiž vyhodil oknem.

Ahoj,
měl jsem uplně ten samý problém. Počítač mi nedovolil přístup k internetu ale přitom všechna ostatní zařízení jako mobil a tablet šla vpořádku připojit. Napodlo mne tedy, že počítač restartuji a pomohlo to! Po restartování internet normálně naskočil a šlape jako hodinky, tak až budete mit zase problém, tak to zkuste. Přeju hodně štěstí :)