Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaky 3,5" UATA/SATA HDD?

Ahoj,

oblibena otazka pro flamovani, ale pokusim se specifikovat pozadavky. Mam W-XP, MB:GA-7N400 Pro2,1GB RAM,zdroj 350W.
Nyni mam v PC 80GB Seagate SATA 150MB/s. Dela docela hluk a navic v nem obcas zvlastne vrze... Rad bych dokoupil druhy HDD. Kapacita kolem 100GB, premyslim nad tim, jestli znovu SATA ci UATA (133MB/s?), jestli je ten rozdil znat. HDD bych potreboval rychly, protoze pracuji s velkymi rastrovymi a vektorovymi daty. Ma smysl koukat po vetsim cache nez 8MB?

Diky moc za rady, M.

Nema smysl koukat po vice nez 8MB cache.

Jaky disk ? Skoro by se chtelo rici jakykoliv s 8MB cache a vice. A vzhledem ke stejne cene za UATA i SATA bych vzal SATA.

Osobne bych v soucasne dobe preferoval Samsung nebo Hitachi, ale je to asi vcelku jedno.