Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk Celeronem na HP DeskJet 1280

Problem s tiskem Celeronem na HP DeskJet 1280

Při tisku některých obrázků (většinou technické výkresy, tzn. černobílá čárová grafika), např. ve formátech tif nebo pdf,dochází k následujícímu jevu - příklad:

1. soubor ve formátu tif, velikost 17MB vytisknu z prohlížeče (např.Irfanview, Xnview - u všech to funguje stejně)
2. vytvoří se tiskový soubor o velikosti 16.6MB
3. ve správci úloh se objeví proces hpwseng0.exe (tiskový ovladač?) a alokuje si 320MB RAM
4. po několika minutách se vytiskne prázdná stránka, nebo se zobrazí chyba tisku a tiskovou úlohu je třeba ručně odstranit z fronty
5. po zmizení úlohy z fronty se ovladač ukončí a 320MB RAM se uvolní.

K popsanému jevu dochází cca u 10% tištěných souborů A POUZE NA POČÍTAČÍCH S PROCESORY CELERON, od nejstarších 300MHz až po poslední 3GHz - otestováno asi 5 počítačů s OS WIN2000 Prof. CZ SP4 a WINXP Prof. CZ SP2, 256MB až 1GB RAM. Problém se vyskytuje u ovladačů dodaných s tiskárnou i u poslední verze stažené z webu. V závislosti na konkrétním souboru dochází k alokování cca 300 až 700MB RAM. Tiskárna je připojena buď lokálně USB kabelem nebo USB kabelem přes printserver.
Při tisku stejných souborů z počítačů s Pentii 3 a 4 se tisk normálně provede(i s 256MB RAM).

Děkuji za jakékoliv postrčení k lepším zítřkům :-p

Většinou USB 2.0, USB 1.1 přes printserver.

Ostatní rady zkusím odpoledne, až půjdou klepice domů. Nerad bych tisknul vše sám, ale zase jim ze svého jiný procesor nekoupím.

Nízkopaměťový režim - je tam - může být zapnutej trvale? Nevadí třeba tisku z wordu?