Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Wifi připojením v zahraničí

Přeji krásný den.

Píšu sem protože moje přítelkyně má problém s připojením na Wifi v hotelu ve Španělsku. A my si absolutně nevíme rady. Kredit už pomalu dochází a na googlu je leda tak prd.

O co přesně jde: Netbook jí najde sítě ale nelze se připojit. Zabezpečené heslem 100% nejsou, na to jsem se ji ptal hned několikrat. Má windows XP SP3 a netbook http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1015bx-bily-d325724 .htm .

To čemu absolutně nerozumím je fakt, že nedávno byla v lázních a tam se v pohodě připojila, doma také nemá problém. Sice jsem u bezdrátové sítě musel přenastovavat automatické získání IP aby to jelo, ale to je bezezměny už přes měsíc.

Další divná věc je, že ráno se na net dostala asi na 2 hodinky a to i přes to že jí to stále psalo nepřipojeno.... Absolutně nevím kde může být problém.

Proto vás prosím o všelijaké nápady a rady.

Také musím říci že nejsem zrovna profík. Znám spíše základy. A přítelkyně se v tom už skoro vůbec nevyzná

Předem díky

v evropě se používá 13 kanálů / 20mhz, snad i ve španělsku.
je možné, že notebuk má síťovku nastavenou americky (jen 11 kanálů), viz: správce zařízení - vlastnosti wifi síťovky.

a pro připojení ať používá jen windowsí seznam bezdrátových sítí - žádný pochybný asusí program.
musí ji k tomu běžet služba wzcsvc - automatická konfigurace bezdrátových sítí.
běžící služby ji snad ukáže výpis: services.exe (na netboocích obvyklá home verze je na dvě věci).

Spanielsko pouziva len kanaly c.10 a c11.
Francuzko napr. 10 az 13
Japonsko povodne len jeden kanal, neskor uvolnili pre wifi vsetkych 14.
Izrael pouziva kanaly 3 az 9

Ak v tom NB je Ralink karta, moze byt problem s napojenim na AP, ktore pouzivaju Atheros chipset. Pisu to priamo vyvojari ovladacov od Ralinku a oprava je len pre posledne modely chipsetov. Mozeme len dufat, ze ju backportuju aj do starsich verzii ovladacov, pre starsi wifi hardware. Tyka sa to len 802.11n-koveho hardware.

To, ze to neukazuje spravne ci je linka pripojena je pravdepodobne chybou v ovladaci, zvlast vtedy ak sa zda, ze normalne wifi funguje aspon obcas.