Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win98

Dobrý den.. Chci se zeptat jestli jde nainstalovat Windows 98 na Normalním PC z Biosem..
Protože sem viděl několik lidi na YT - YouTube že jim to šlo na Bios.. Já mám PC Asus procesor AsrRock nevím jaká verze... Ale myslím starší.. A když spustím cd z Win98 tak nevím jaké mám psát řádky a když některé napíšu z videa tak mi to nejde ... Jenom mi jde fdisk z kterým vím co dělat.. Ale Format C: a Copy C: atd to mi nejde.. Nevím proč.. Potřeboval bych aby byli správné abych to mohl nainstalovat díky.. Předem

Asi to bude znít jinak než vy píšete a co kdybych to zkusil takhlenc... Protože to co vy jste psal sem trošku nepochopil..Šlo by to takhlenc že mám v pc Win98.iso dám si ho do nera a přídám do toho Win98 SE.img jako ten bootovací disk a nebo ho mám přendat z .img na .iso a pak to výpálit... A pak bych měl asi bootovácí cd že?..

No vidíš, a to jsem ti napsal standardní postup instalace Win98.
V nějakým vypalovacím programu si vytvoř bootovací CD, na to CD ještě přikopíruj všechny soubory z toho instalačního CD (nebo .iso) a nabootuj z toho novýho CD. Jakmile ti naběhne příkazovej řádek, napiš do něj setup.exe a spustí se ti instalace.

BIOS s tím nijak nesouvisí, resp. počítače měly BIOS "odjakživa", takže tam W98 jde.
Pokud se chceš podívat na to, co se používalo, kdyžs byl ještě na houbách, tak by bylo možná lepší nainstalovat Virtualbox a W98 nainstalovat do něj...