Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problé so sieťovou kartou

Mam kamarata ktorý si ide teraz zaviesť internet lenže v správcovi zariadení ma pri siťovej karte (Realtek RTL8139 Family PCI Fast ethernet NIC) žltý výkričník a chybová hláška znie:

Toto zariadenie nenašlo dostatok prostriedkov, ktoré by mohlo použiť. (Kód 12)

Ak chcete zariadenie používať budete musieť zakázať nejaké iné zariadenie v tomto systéme.

Ovládač som skúšal preinštalovať no nepomohlo.

Používa MS Windows XP professional
HW: Intel Pentium 4 2200Mhz
ATI Radeon 8500
1GB RAM

Tak som zistil že zase len netreba veriť všetkému čo tvrdí výrobca v manuály. Ale až takýto omyl som nečakal. V manuály bolo jasne popísané aj zakreslené že Základná doska (ABIT TH7 II) má integrovanú sieť. kartu. Prekvapenie nastalo keď sme pc vytiahli a nazrel som na zadnú časť. A hádajte kde bol vstup na sieť. kábel, no nikde, žiadna integr. sieť. karta tam nie je.

A čo sa týka vymazávania tých ovládačov v spávcovi zariadení za núdzového režimu, tak nešlo vymadzať až na samotné ovládače realtek ktoré si samozrejme win xp po reštartovaní opať nahoduil spať. U ostatných sa zobrazovalo hlásenie že sa to nedá vymzať pretože je to potrebné pri štarte win:
(3Com EtherLink XL 10/100 PCI For Complete PC Management NIC (3C905C-TX) - Packet Scheduler Miniport
3Com EtherLink XL 10/100 PCI For Complete PC Management NIC (3C905C-TX)#2 - Packet Scheduler Miniport
Intel 8255x - based PCI Ethernet Adapter (10/100) - Packet Scheduler Miniport).

A skúšal som aj ja zakázať viacero iných zariadení no nepomohlo...