Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální TV a rádio, uložení jako avi?

Tak trošku koketuju s myšlenkou pořídit takovej ten dvb-t přijímač (pro digi tv a rádio vysílaný z pozemních vysílačů). Obyčejně u nich píšou, že to zařízení umí ukládat tv na hdd ve formátu mpeg2 (a podle toho jak tomu rozumím se i vysílá v mpeg2).

Je rozumná myšlenka "zachytávat" ten datovej tok nějakým SW a online ho komprimovat nějakým kodekem do mpeg4 (nebo jak se tomu říká) a ukládat jako avi? Jestli jo, bude to hodně náročný na zpracování, tj. výpočetní výkon?

Pavel

Jaky softwary pouzivate (pod Windows) pro prijem a ukladani DVB-T?
Znate neco, co umi prijimane video rovnou jakkoli dal zpracovavat (komprimovat, streamovat jinam nebo poskytnout jinym aplikacim jako WDM driver)?
V Linuxu to jde (napriklad VLS), ale pod Windows jsem to zatim nevidel...:-(

Vypada to, ze je to v soucasne dobe asi jedine reseni, protoze pod windows nic na ten zpusob zatim neni (to by me zajimalo proc?).
Nevis nahodou, jaky stroj je pro streamoveni jedne dvb-t karty (tj. jednoho transponderu) do site minimalne potreba?
A druha otazka - jak dlouho ti trvalo nakonfigurovat a rozjet to vls? Je s tim velky srani?