Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O2 změna ip - pomocí MAC adresy

Dobrý den, dočetl jsem se, že o2 bez příplatků je vlastně dynamická, ale váže se na MAC adresu a když ji změním, tak se mi načte nová IP adresa. Je to možné? Zajímalo by mne jstli to je opravdu možné popř nějaká jiná cesta, jak změnit ip adresu u providera O2. Otázky typu "k čemu chceš jinou ip adresu" si nechte pro sebe, díky.

otázka "k čemu" je zcela na místě, ono se to totiž dá docela zneužívat, od odesílání spamu, po prudění v internetových diskusích.

BTW tohle je v rámci možností svobodná poradna a každý může napsat (pokud možno slušně) co si myslí.

jinak u PPPoE je nastavení jiné MAC adresy v podstatě celkem triviální, otázka je, zda to podporuje router.

edit: vidím, že jsi na netu hodně "(radio)aktivní"...