Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program com surrogate přestal pracovat

Zdravím všechny,

než se Vám pokusím popsat můj problém, chci oznámit, že jsem se pokoušel zde na poradna.net již najít řešní, například zde:
http://pc.poradna.net/s/index/?text=com+surrogate& questions&replies&content&title
http://pc.poradna.net/q/view/572063-prestal-mi-fun govat-program-com-surrogate
nebo
http://pc.poradna.net/q/view/483091-potrebuju-pora dit-jak-nastavit-com-surogate

Bohužel nikde se mi nedostalo správné odpovědi.

Takže bych Vás chtěl poprosit, jestli někdo nemá ještě nějaký další nápad.

Tato hláška: "Program com surrogate přestal pracovat" mi nabíhá POUZE při prohlížení obrázků/fotek ve Windows prohlížeč fotografií. Konkrétně si prohlížím chvilku obrázky a poté vyskočí toto varovné okno. Tento problém byl již po čisté instalaci Windows (po zakoupení NTB). Dočetl jsem se, že to může být napríklád Nero, které nemám, ani jsem v NTB nainstalované neměl. Dále prý to chce nejnovější DivX, který jsem před chvilkou nainstaloval a také bezúspěchu. Prý za to mohou i špatné kodeky (i když v NTB nebyly žádné kodeky, přesto to tento problém dělalo). Mám nainstalované kodeky ACE MegaCodecs Pack. I když je odinstaluju a nainstaluji jiné, například "Codec Pack All in" stále stejný problém.

Mám Windows 7 HP 64bit.

Čekám odpovědi typu "Nepoužívej Windows prohlížeč fotografií", takové rady nepotřebuji!
Předem děkuji za všechny možné tipy, rady a nápady na opravení této chyby,
Michal

instaloval si to z originalneho instalacneho DVD? (tym myslim fakt original lisovany) a vcetne formatovania syst.oddielu alebo co si tam instaloval a jak?
Preistotu by som tam nestrkal externy disk moze byt zavireny, po cistej instalacii windows najprv vypni autorun (u W7 staci v ovl.panely), potom si nainstaluj totalcommander, a az potom tam nieco strkaj a nelez na to cez tentopocitac ani vobec tentopocitac nespustaj ale skus otvorit fotku z toho externeho disku pomocou totalcommanderu.

Nainstalovaný windows mám z Recovery na HDD. A jak píšeš, že přes totalcomander mám zobrazit fotky, tak už teď vím, že to bude fungovat. Říkám, tato hláška se objevuje POUZE u programu na prohlížení fotek "Windows prohlížeč fotografií".
Je možné, případně jak upgradovat tento program?

WINDOWS UPDATE !

A za dalsie ked to obnovujes z recovery tak tam je od vyrobcu milion chujovin mozno vcetne dementneho antiviru to NENI cista instalacia ! Takze ako prve lezes do ovl.panely - software a ODinstalujes vsetky kraviny ktrore tam vyrobca notebooku predinstaloval. A potom Start-Windows update a nainstalovat vsetky updaty. Az to bude chciet restart tak po restarte zas Windows update a nainstalovat vsetky updaty.
A az to bude chciet restart tak po restarte zas Windows update a nainstalovat vsetky updaty.

Nie nezasekla sa mi klavesnica, to len MS update tak funguje.

Ne to neni jedina moznost, moznosti som pisal vela, mozes ich skusat aj bez reinstalu, napr. ten windows update.

Vseobecne ale to recovewry od vyrobcu bez akychkolvek dalsich instalacii/zasahov/updatov by malo byt stabilne, skusal si to obnovit z recovery a nerobit s tym vobec nic a po recovery proste hned len prezerat fotky a aj tak to drblo?

tak skus odinstalit vsetko nepodstatne a nainstalit vsetky updaty od MS, ked to bude padat aj tak skusil by som na test z nejakeho original Win DVD (si pozicat, nemusis to aktivovat 30dni to bezi bez aktivacie len na test) nainstalit Win ze ci to bude aj potom robit problemy.
Ale vseobecne moze byt ze ten windowsovsky prezerac fotiek ma nejaky problem zrovna s nejakou jednou alebo viacerymi tvojimi fotkami. Dokonca by to mohol byt aj HW problem (RAm apod) ale to zatial nepredpokladam.

například "Codec Pack All in" stále stejný problém.

Mám Windows 7 HP 64bit.

to je brutus. balík filtrů z roku 2006, který stejně na sedmě nebude funkční.

pomocí procmon a process explorer si zjisti s jakým parametrem se dllhost spouští a kde vytvoří chybu.