Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak obnovit vysypaný koš

Dobrý den, dnes asi v 10h dopoledne jsem si omylem vysypal koš ve kterém byla záloha navigačních podkladů. Podotýkám ještě jednou, byli v koši který byl vysypaný. Chtěl jsem obnovit systém, ale byl vypnutý. Existuje nějaký jiný program na obnovení dat z vysypaného koše než restoration a recuva? Zálohu jsem měl uloženou ve složce (Nová složka) na ploše. Kdyby byla možnost tak prosím ihnet napište jelikož by neměl vyhozených cca 10 000kč. Děkuji

Obnova systému neobnovuje smazaná data. Kromě Recuva a Restoration existují samozřejmě i jiné programy. Amaterskými pokusy se ale dá dále poškodit to, co by jinak šlo zachránit. Obrátil bych se na odborníky- tohle by nemuselo být drahý,je to softwarová záležitost není to fysicky poškozený disk.
11. Je možné obnovit i omylem smazaný soubor?

Odstranění souboru z disku má několik etap. Vyhozením souboru do koše se jej nadobro nezbavujete.
Z koše jej lze kdykoliv obnovit. Pokud jste však soubor odstranili stiskem kombinace kláves SHIFT + Delete,
v koši jej nenajdete – takto se totiž soubor odstraňuje trvale. Stejná situace nastává, pokud jste soubor
vyhodili do koše a ten vysypali. Ani to však ještě nemusí znamenat nenávratný konec. Místo, kde byl daný
soubor uložen, není bit po bitu srovnáno se zemí – počítač jej ale považuje za prostor,
kam může kdykoli napsat nová data. Je zde proto nutná rychlá reakce z Vaší strany. V žádném případě
v takové situaci neinstalujte nový software ani jinak nezaplňujte disk – mohlo by dojít k přepsání
právě těch dat, která jste omylem smazali. Počítač neprodleně vypněte, vypojte z elektrické sítě
a kontaktujte odborníky na záchranu dat.

faq