Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jde ping ale IE pise stranku nelze zobrazit

Dobry den,
mam drobny problem pripojil jsem pocitac do site internet, ale nejdou mi prohlizet www stranky. Zkousel jsem ping napr. na www.seznam.cz ten mi normalne projde, ale jak pustim IE nebo firefox tak vzdy dostanu hlasku stranku nelze zobrazit. Koukal jsem zda neni nastavena proxy a neni, cim by to jeste mohlo byt? Nejaky virus?

Ping je uplne neco jineho nez HTTP. Pingem zjistis, ze server je dostupny.
Pro zobrazeni stranky potrebujes pristup pres HTTP port - standardne 80, pokud pristupujes na internet pres nejaky proxy server, tak to muze byt 8080, 3128, ... V tom pripade by take bylo nutne nastavit proxy server v prohlizeci.

Takze je treba zkontrolovat, zda port pro HTTP neni blokovan nejakym firewallem

ako uz spominal Jan Fiala, ping nema nic spolocne s tym, ci bezi web server. ping prijima ICMP packety, browser HTTP packety od web servera. napr. teraz nebezi web server na alexa.com, ale ping ide v pohode. toto je normalny jav. :-) na druhej strane, ale seznam.cz mne bezi normalne.

Dříve už byl PC připojen do netu? Viry,spyware, trojany vyloučeny?
Před přeinstalací bych ještě zkusil program WinSock XP Fix ( pokud jsou to XP) a jako poslední zoufalý pokus bych odebral ve správci zařízení síťovou kartu a po restartu ji znovu nainstaloval.

Měl jsem podobný problém. A několikrát. Většinou za to může nějaká havět, nejčastěji trojani. A také rootkity. Takže třeba pročistit celý počítač. Hlavní problém je s těmi rootkity, protože tyto viry většina antivirů ani neidentifikuje a když identifikuje, tak je neumí smazat. Většinou si ještě spustí nějakou službu, kterou je třeba dát disabled, aby se při bootu nenačítala a pak vymazat ten její spouštěcí soubor .exe i s ním související .dll knihovny. Nejlepší je na to program KillBox.exe, který umí killnout běžící proces a smazat nějaký ten skrytý rootkit. Protože u mně třeba Kaspersky antivirus identifikoval jeden rootkit (kv;li kter0mu mi nefungovaly žádné webové stránky), ale neuměl s ním nic udělat, nicméně ukázal jeho cestu, kde se nachází. Tak jsem se ho chtěl vymazat ručně, díval jsem se do /Windows/system/32 a nebyl nikde vidět! (zobrazování skrytých, i systémových souborů samozřejmě zapnuto, jak v průzkumníkovi, tak v total comm) Ani v příkazové řádce cmd příkaz dir .exe ho neukázal! Nevím, jak to ty svině dělají, nikde jsem to na netu nenašel podrobněji, ale nejsou prostě vůbec vidět! (teď mě napadá, že jsem vlastně nezkoušel z příkazové řádky del soubor.exe) Nicméně program KillBox.exe je spolehlivě umí vymazat, stačí zadat úplnou cestu k tomu souboru, když ho nemůže smáznout hned (soubor je používán procesem, který nelze killnout), tak ho smázne po rebootu!
Nejlepší programy na to tedy jsou Kasperky antivirus, RegRun, a ten zmíněný KillBoc.exe