Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení složek na W2003

Mám síť, v ní server (Win2003) s Active Directory a spoustu PC (XP). Většina uživatelů se přihlašuje do domény, někteří ovšem ne (i když jejich PC jsou do domény začleněni). Jak na serveru nasdílet data uživatelům, kteří se na počítačích přihlašují lokálně (ne do domény)? Díky za odpověď.

Pokud by měli stejné uživatelské jméno a heslo jako existující doménový uživatel, který má na sdílený prostředek přístup, tak by se jim přístup i bez zadání hesla podařil. Ale to je krajně nepraktické a v některých případech to nefunguje.

Proč se nepřihlašují do domény nebo nemají doménové účty?