Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malý problém s FF 1.5.0.6

Zdravím. Mám menší problém ve Firefoxu 1.5.0.6. A to ten, že přejdu-li na www.speedmeter.cz a zvolím možnost měřit rychlost přes aplet, tak nastane onen problém. Pokud dám možnost měření jen downloadu, tak v pohodě měření proběhne. Pokud ale zaškrtnu že chci měřit i upload, tak po kliknutí na tlačítko START dojde k zavření prohlížeče. Žádná chyba nevyskočí, nic... Je to zvláštní neboť v IE (7.0 beta 3) vše funguje korektně. Opera 8.54 píše že chce nějaký prvek či co. Ale vzhledem ke korektní funkci apletu v IE usuzuji na chybu (nebo je to vlastnost? :-D)v FF. Před aktualizací na 1.5.0.5 to šlo v pohodě. Není to problém kvůli kterému bych nespal, ale zajímalo by mne proč se takto děje... Díky. Jo, OS Win XP Pro CZ SP2, záplatovaný.

Tak jsem to zkusil (Mandriva 2006, Firefox 1.5.0.6):
1. Měření přes prohlížeč vůbec nefunguje, ani download, ani upload. Podle měření na mé síťové kartě se ani nesnaží přenášet data. Možná je použito nějaké ActiveX. Nevím nestudoval jsem zdroják.
2. Měření přes applet funguje, jak download, tak upload.
3. Měření odezvy funguje.

Jinak podle bodu 2, kdy se měření uskuteční je naměřený tok odlišný od skutečnosti 5x (slovy pětkrát méně). A to je fakt velká chyba. Řekl bych, že je to nejhořší měření s kterým jsem se setkal. Například na rychlost.php to funguje úplně přesně. Na test.rychlost.cz je to také přesné. Pro jistotu všechna měření jsem několikrát zopakoval. Takže chybu mají stoprocentně oni.

Vypadáto, že na www.speedmeter.cz jsou asi nějáký amatéři. :-D

Ještě jsem to párkrát zopakoval, fakt to naměří pětkrát míň proti jinejm měřičům. To je fantastický. Je to prostě bomba. ;-)